Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku to przepiękna świątynia zbudowana w latach 1991-96 w stylu przypominającym barok. Był on wzorowany na nieistniejącym już kościele z Berezwecza na Białorusi, który był znakomitym przykładem baroku wileńskiego, jednak ostatecznie różni się od pierwowzoru w kilku elementach.Kościół w Białymstoku ma upamiętniać wszystkich Polaków poległych z rąk najeźdźców, m.in. trzech kapłanów archidiecezji wileńskiej zamordowani przez hitlerowców. Dziś są oni już błogosławieni - Władysław Maćkowiak, Stanisław Pyrtek i Mieczysław Bohatkiewicz.

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku
Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku


Piękne jest wnętrze tej świątyni, z licznymi malowidłami, m.in. przedstawiającymi Ewangelistów i Św. Jana Pawła II. Co ciekawe, w świątyni znajdują się skrzynie z poduszkami na ławki, aby wierni nie zmarzli.

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego
ul. Ks. R. Jałbrzykowskiego 5, Białystok 10
skrytka pocztowa 11
tel. 85/ 653-33-36
http://zmartwychwstania.bialystok.net.pl

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku
Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku
Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku
Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020