Kościół Św. Piotra i Pawła w Świebodzicach

Świebodzice - organy w kościele Św. Piotra i Pawła
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.9

Pierwsze wzmianki o klasycystycznym kościele Św. Piotra i Pawła w Świebodzicach sięgają lat 1776-79. Został on zbudowany według projektu niemieckiego architekta Chrystiana Schulza.

Budowla wzniesiona jest na planie krzyża z wieżą od zachodu, a pośrodku bocznych elewacji, wzdłuż całej wysokości ścian znajdują się nieznacznie wysunięte ryzality. Od frontu ponad wejściem wznosi się kwadratowa dzwonnica, przechodząca nad balustradą w ośmioboczną wieżę zwieńczoną podwójnymi latarniami w barokowych hełmach i iglicą zakończoną kulą i krzyżem. Ta ponad 70-metrowa wieża to główny element zdobiący fasadę kościoła Św. Piotra i Pawła.Wnętrze świątyni posiada bogato rozczłonkowany strop, wsparty na 16 słupach, przechodzących w doryckie kolumny. Słupy i kolumny dzielą wnętrze kościoła na trzy nawy, boczne nawy posiadają dodatkowo balkony. Z wyposażenia świątyni na uwagę zasługują zabytkowe organy.

Kościół Św. Piotra i Pawła
ul. Prusa 1, Świebodzice
tel. 74/ 854-03-04

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 15:00–17:00
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 08:30–09:30
  • niedziela: Zamknięte

Noclegi w Świebodzicach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.9 głosów: 8)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024