Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Zdunach

Zduny kościół Św. Jana
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Zdunach stoi w zachodniej części miasta, niedaleko Rynku, w miejscu wcześniejszego, drewnianego kościoła. Parafia istnieje w tym miejscu już od XIII stulecia.

Obecny, barokowy kościół wzniesiono w latach 1719-33. Górująca ponad miastem kościelna wieża zwieńczona jest blaszanym, barokowym hełmem z dwiema latarniami. Koło kościoła powstał cmentarz katolicki.

W 1733 roku do świątyni dobudowano kaplicę Opatrzności Bożej z osobnym chórem i organami. Co ciekawe, w kaplicy tej znajduje się odbiornik telewizyjny, który umożliwia wiernym oglądanie prezbiterium podczas mszy, bowiem z tego miejsca nie widać głównej części świątyni, więc zainstalowano kamerę, by móc pełniej uczestniczyć w Eucharystii.

Barokowe wnętrze świątyni pochodzi z XVII i XVIII wieku. Kościół kryje aż 5 ołtarzy bocznych, w jednym z nich widnieje XVII-wieczna drewniana Pieta ocalona z poprzedniego kościoła. Uwagę przykuwają też: drewniana, bogato zdobiona ambona, chrzcielnica z połowy XVIII wieku oraz rokokowy konfesjonał z XVIII stulecia.

Kościół Św. Jana Chrzciciela
ul. Kobylińska 25, Zduny
tel. 62/ 721-41-50
www.parafia.zduny.pl

Noclegi w Zdunach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 2)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024