Zduny kościół Św. Jana

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Zdunach

(4 głosów: 2)

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Zdunach stoi w zachodniej części miasta, niedaleko Rynku, w miejscu wcześniejszego, drewnianego kościoła. Parafia istnieje w tym miejscu już od XIII stulecia.Obecny, barokowy kościół wzniesiono w latach 1719-33. Górująca ponad miastem kościelna wieża zwieńczona jest blaszanym, barokowym hełmem z dwiema latarniami. Koło kościoła powstał cmentarz katolicki.

W 1733 roku do świątyni dobudowano kaplicę Opatrzności Bożej z osobnym chórem i organami. Co ciekawe, w kaplicy tej znajduje się odbiornik telewizyjny, który umożliwia wiernym oglądanie prezbiterium podczas mszy, bowiem z tego miejsca nie widać głównej części świątyni, więc zainstalowano kamerę, by móc pełniej uczestniczyć w Eucharystii.Barokowe wnętrze świątyni pochodzi z XVII i XVIII wieku. Kościół kryje aż 5 ołtarzy bocznych, w jednym z nich widnieje XVII-wieczna drewniana Pieta ocalona z poprzedniego kościoła. Uwagę przykuwają też: drewniana, bogato zdobiona ambona, chrzcielnica z połowy XVIII wieku oraz rokokowy konfesjonał z XVIII stulecia.

Kościół Św. Jana Chrzciciela
ul. Kobylińska 25, Zduny
tel. 62/ 721-41-50
www.parafia.zduny.plZduny noclegi

Zduny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zduny
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły kościoły barokowe
51°38'56N, 17°22'24E
03 grudzień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację