Kościół na Skałce

Kościół Na Skałce w Krakowie

(4.5 głosów: 39)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Popularny Kościół Na Skałce w Krakowie to piękna, barokowa świątynia Paulinów p.w. Św. Michała Archanioła. Dojść tu można nadwiślańskimi bulwarami spod Wawelu, ale budowla stoi na Krakowskim Kazimierzu.

Kościół na Skałce
Kościół na Skałce

Sanktuarium Św. Stanisława

Kościół na Skałce stanowi Sanktuarium Św. Stanisława - biskupa krakowskiego, który za sprawą króla ponoć tutaj miał stracić swe życie, choć bardziej prawdopodobna jest wersja, że na pobliskim Wawelu. Skałka to miejsce pełne historii, łączące się z historią narodu polskiego. Pielgrzymowali na Skałkę królowie, kanclerze Królestwa Polskiego, sławni i możni, a na 900-lecie śmierci Św. Stanisława przybył do kościoła Paulinów w Krakowie papież Jan Paweł II, w 1979 roku.W ołtarzu głównym kościoła na Skałce znajduje się XVIII-wieczny obraz Św. Michała Archanioła, patrona świątyni. W lewej nawie natomiast, w miejscu prawdopodobnej śmierci Św. Stanisława, ustawiono ołtarz z malowidłem uwieczniającym scenę śmierci biskupa.

Krypta Zasłużonych

Kościół pełni rolę Panteonu Narodowego. Ciekawostką kościoła Na Skałce jest usytuowana w podziemiach Krypta Zasłużonych Polaków udostępniona zwiedzającym w sezonie turystycznym. Spoczywają tu m.in.: Jan Długosz, Stanisław Wyspiański, Karol Szymanowski czy Adam Asnyk.

Kościół na Skałce
Kościół na Skałce

Adres

Kościół Na Skałce - Klasztor OO. Paulinów
ul. Skałeczna 15, Kraków
tel. 12/ 619-09-00
www.skalka.paulini.pl

GPS: 50°2'54N, 19°56'15E

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
Niesamowity budynek!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023