Klasztor od frontu, Marcin_Henioo

Klasztor w Świeciu

(4.4 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W 1634 roku burmistrz Świecia sprowadził do miasta zakonników, którzy mieli przeciwdziałać szerzeniu się reformacji. Początkowo przejęli oni drewniany kościół Św. Michała, stojący na pobliskim wzgórzu w miejscu wczesnośredniowiecznego grodu książęcego.

Z czasem wybudowali nową świątynię, która wraz z klasztorem powstała w latach 1692-1720 i stoi w Świeciu do dziś. Wszystkie obiekty wybudowane są w stylu barokowym. Przed kościołem roztacza się pięcioboczny, nieregularny dziedziniec, wydłużony ku północy i otoczony z czterech stron arkadowymi krużgankami z wieżą bramną od frontu.

Na dziedzińcu klasztoru jest pomnik modlącego się Jana Pawła II, Marcin_Henioo
Na dziedzińcu klasztoru jest pomnik modlącego się Jana Pawła II, Marcin_Henioo


We wnęce wieży bramnej umieszczona jest gotycka rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem z połowy XV wieku. Wnętrze kościoła urządzone zostało w dobie Stanisława Augusta, ołtarz główny reprezentuje styl rokoko, a ołtarze boczne styl klasycystyczny.

Klasztor
ul. Klasztorna, Świecie
Krużganki można zwiedzać tylko z oprowadzającym księdzem

Wewnątrz, Marcin_Henioo
Wewnątrz, Marcin_Henioo

Świecie noclegi

Świecie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Klasztor w całej okazałości, Marcin_Henioo
Tablice pamiątkowe, Marcin_Henioo
Krużganek wewnątrz klasztoru, Marcin_Henioo
Na dziedzińcu, Marcin_Henioo
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

jacek suszczynski
chodzjlismy do tego klasztorku na nabozenstwanieduzy ale super niema nic do zazucenia moim zdaniem zasluguie na najlepszo ocene pozdrawiam wszystkich ktuzy tam uczeszczajo tylko zeby jeszcze byl organisa to jeszcze lepiej by bylo
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023