Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

JuraPark Bałtów. Dinozaury w Bałtowie

Aktualizacja: 2024-06-14
JuraPark Bałtów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

JuraPark Bałtów to ciekawy park dinozaurów, który stanowi element wspaniałego kompleksu rodzinnego. Warto tutaj zaplanować przynajmniej całodzienną wyprawę! 

Autentyczne ślady dinozaurów

W Górach Świętokrzyskich, w skałach jurajskich, odnaleźć można autentyczne ślady dinozaurów, największych gadów w dziejach Ziemi. Kiedy w Bałtowie odkryto tropy górnojurajskich dinozaurów: allozaura, stegozaura, kamptozaura i kompsognata, postanowiono wykorzystać ten fakt dla rozsławienia okolicy.

JuraPark Bałtów
JuraPark Bałtów

Pierwszy park dinozaurów w Polsce!

Wkrótce w rozwidleniu starorzecza rzeki Kamiennej na Źródlanej Wyspie ruszyła budowa pierwszego w Polsce Parku Jurajskiego, którego otwarcie nastąpiło w sierpniu 2004 roku. To, co najbardziej przyciąga tu turystów z odległych zakątków kraju do JuraParku Bałtów, to rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości, zarówno świętokrzyskich, jak i ich kuzynów z całego świata.

JuraPark Bałtów
JuraPark Bałtów

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Z każdym rokiem przybywa gadów oraz mnożą się inne atrakcje całego bałtowskiego parku, który przybrał nazwę Bałtowski Kompleks Turystyczny. Stał się już wizytówką Gór Świętokrzyskich. To wspaniałe miejsce rodzinnej rekreacji przez cały rok. Po kliknięciu w niebieską nazwę w nagłówku powyżej przejdziesz do szczegółowego opisu atrakcji Kompleksu. 

Co ciekawe, powstały też w Polsce 2 inne, bratnie JuraParki w Polsce - JuraPark Krasiejów niedaleko Opola i JuraPark Solec Kujawski.

JuraPark Bałtów
JuraPark Bałtów

Informacje praktyczne

Jura Park Bałtów - Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtów 8a
Aktualne godziny zwiedzania i cennik biletów znajdziesz na stronie: www.juraparkbaltow.pl

Noclegi w Górach Świętokrzyskich

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

JuraPark Bałtów
JuraPark Bałtów
JuraPark Bałtów
JuraPark Bałtów
JuraPark Bałtów
JuraPark Bałtów
JuraPark Bałtów
(4.4 głosów: 72)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 72)
Twoja ocena jest dla nas ważna
dream_ma

Polecam wszystkim na weekendowy wypad z dziećmi. Moc atrakcji i zabawa gwarantowana. Furorę robią oczywiście dinozaury. W pobliżu warto zahaczyć o Ćmielów i Żywe Muzeum Porcelany. Polecam. Naprawdę warto.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024