152m npm
Ważna
Zdjęcia (2)

W Górach Świętokrzyskich, w skałach jurajskich odnaleźć można ślady największych gadów w dziejach Ziemi - dinozaurów. Kiedy w Bałtowie odkryto tropy górnojurajskich dinozaurów - allozaura, stegozaura, kamptozaura i kompsognata, postanowiono wykorzystać ten fakt dla rozsławienia okolicy.Wkrótce w rozwidleniu starorzecza rzeki Kamiennej na Źródlanej Wyspie ruszyła budowa pierwszego w Polsce Parku Jurajskiego, którego otwarcie nastąpiło w sierpniu 2004 roku.

To, co najbardziej przyciąga tu turystów z odległych zakątków kraju do Jura Parku Bałtów to rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości, zarówno świętokrzyskich, jak i ich kuzynów z całego świata. Z każdym rokiem przybywa gadów oraz mnożą się atrakcje bałtowskiego parku, który stał się już nową wizytówką Gór Świętokrzyskich.

Co ciekawe, powstały też 2 inne, bratnie JuraParki w Polsce - JuraPark Krasiejów niedaleko Opola i JuraPark Solec Kujawski.Jura Park Bałtów - Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtów 8a
tel. 41/ 264-14-21
www.juraparkbaltow.pl
Godziny zwiedzania: codziennie 9.00-10.00 - 16.00-20.00 (zależnie od dnia i miesiąca)
Bilety: normalny 30 zł, ulgowy 24 zł, dzieci do lat 4 gratis (JuraPark, Oceanarium)

Zdobyte nagrody

Atrakcje w okolicy

Powiązane miejsca

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2015-01-12 13:00:28

Polecam wszystkim na weekendowy wypad z dziećmi. Moc atrakcji i zabawa gwarantowana. Furorę robią oczywiście dinozaury. W pobliżu warto zahaczyć o Ćmielów i Żywe Muzeum Porcelany. Polecam. Naprawdę warto.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: