Bałtowski Zwierzyniec - Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtów 8a, Bałtów
tel. 41/ 310-10-13, 533-979-221
https://juraparkbaltow.pl

51°0'41" N, 21°32'48" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
 • poniedziałek: Zamknięte
 • wtorek: Zamknięte
 • środa: Zamknięte
 • czwartek: 10:00–17:00
 • piątek: 10:00–17:00
 • sobota: 10:00–17:00
 • niedziela: 10:00–17:00

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Bałtowski Zwierzyniec powstał na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, w niewielkiej miejscowości świętokrzyskiej Bałtów. To niezwykle ciekawa atrakcja, składająca się z dwóch obiektów - Zwierzyńca Dolnego i Zwierzyńca Górnego, do których wykupić można osobny bilet lub wspólny do wszystkich atrakcji Kompleksu Bałtowskiego.Zwierzyniec Dolny

Zwierzyniec Dolny zwiedza się pieszo, to takie mini zoo atrakcyjne głównie dla małych dzieci. Zobaczą tu kózki, osiołki, kucyka, pawie i inne ptactwo, małpki czy surykatki. Teren nie jest bardzo rozległy, w sam raz na małe nóżki.

Zwierzyniec Górny
Zwierzyniec Górny

Safari po Zwierzyńcu Górnym

Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa Zwierzyńca Górnego, który jest hitem całego Kompleksu w Bałtowie! To spora powierzchnia, ale poruszasz się po niej amerykańskim School Busem i z jego pokładu oglądasz pasące się zwierzęta, które czasem zaglądają niemal wprost do autobusu. To prawdziwe safari, tylko bez lwów!

Wśród zwierząt są gatunki rodzime, jak żubry, krowy, jelenie, daniele, kozy, ale też całkiem egzotyczne - bydło Zebu, bydło szkockie, bydło watussi, jak tybetański, owce kameruńskie, owce Quessant, kozy angorskie, kozy karłowate afrykańskie, jelenie Sika, wielbłądy dwugarbne, lamy, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau, alpaki czy muflony.

Zwierzyniec Górny
Zwierzyniec Górny
Zwierzyniec Górny


Przejazd po terenie Zwierzyńca to wspaniała przygoda, tym bardziej, że poza widokiem zwierząt zachwycają też lessowe wąwozy. Koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce przynajmniej raz w życiu. Ja po pierwszym razie od razu miałam ochotę na kolejny 🙂

Zalety
 • Wspaniała przygoda w postaci safari School Busem
 • Do School Busa celowo nie wpuszcza się kompletu osób, żeby każdy był przy oknie, można nawet przechodzić do okien po drugiej stronie autobusu
 • Zadbane zwierzęta
 • Duże wybiegi Zwierzyńca Górnego
Wady
 • Cała przygoda trwa zbyt krótko 🙂
Zwierzyniec Górny Zwierzyniec Górny Zwierzyniec Górny Zwierzyniec Dolny Zwierzyniec Dolny Zwierzyniec Dolny Zwierzyniec Dolny Zwierzyniec Dolny Zwierzyniec Dolny Zwierzyniec Dolny Zwierzyniec Dolny

Bałtów noclegi

Bałtów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-05-07 na
Jak najbardziej polecam gorąco, bo to fantastyczne miejsce, nie tylko dla dzieciaków :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021