Zwierzyniec Górny

Bałtowski Zwierzyniec

(5 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Bałtowski Zwierzyniec powstał na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, w niewielkiej miejscowości świętokrzyskiej Bałtów. To niezwykle ciekawa atrakcja, składająca się z dwóch obiektów - Zwierzyńca Dolnego i Zwierzyńca Górnego, do których wykupić można osobny bilet lub wspólny do wszystkich atrakcji Kompleksu Bałtowskiego.Zwierzyniec Górny
Zwierzyniec Górny

Zwierzyniec Dolny

Zwierzyniec Dolny zwiedza się pieszo, to takie mini zoo atrakcyjne głównie dla małych dzieci. Zobaczą tu kózki, osiołki, kucyka, pawie i inne ptactwo, małpki czy surykatki. Teren nie jest bardzo rozległy, w sam raz na małe nóżki.

Zwierzyniec Dolny
Zwierzyniec Dolny
Zwierzyniec Dolny
Zwierzyniec Dolny
Zwierzyniec Dolny
Zwierzyniec Dolny

Safari po Zwierzyńcu Górnym

Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa Zwierzyńca Górnego, który jest hitem całego Kompleksu w Bałtowie! To spora powierzchnia, ale poruszasz się po niej amerykańskim School Busem i z jego pokładu oglądasz pasące się zwierzęta, które czasem zaglądają niemal wprost do autobusu. To prawdziwe safari, tylko bez lwów!Wśród zwierząt są gatunki rodzime, jak żubry, krowy, jelenie, daniele, kozy, ale też całkiem egzotyczne - bydło Zebu, bydło szkockie, bydło watussi, jak tybetański, owce kameruńskie, owce Quessant, kozy angorskie, kozy karłowate afrykańskie, jelenie Sika, wielbłądy dwugarbne, lamy, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau, alpaki czy muflony.

Zwierzyniec Górny
Zwierzyniec Górny
Zwierzyniec Górny
Zwierzyniec Górny

Przejazd po terenie Zwierzyńca to wspaniała przygoda, tym bardziej, że poza widokiem zwierząt zachwycają też lessowe wąwozy. Koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce przynajmniej raz w życiu. Ja po pierwszym razie od razu miałam ochotę na kolejny 🙂Najlepsze zoo w Polsce - zobacz nasz ranking!

Zalety
  • Wspaniała przygoda w postaci safari School Busem
  • Do School Busa celowo nie wpuszcza się kompletu osób, żeby każdy był przy oknie, można nawet przechodzić do okien po drugiej stronie autobusu
  • Zadbane zwierzęta
  • Duże wybiegi Zwierzyńca Górnego
Wady
  • Cała przygoda trwa zbyt krótko 🙂
Zwierzyniec Górny
Zwierzyniec Górny
Zwierzyniec Górny
Zwierzyniec Górny
Zwierzyniec Dolny
Zwierzyniec Dolny
Zwierzyniec Dolny
Zwierzyniec Dolny
Zwierzyniec Dolny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

VII-VIII 10.00-19.00
V-VI 10.00-18.00
IX-X 10.00-17.00
XI-XII 10.00-16.00
I-IV nieczynne
Bilety: Pakiet Przygoda (z innymi atrakcjami): normalny 74 zł, ulgowy 65 zł, rodzinny 269 zł
Dzieci do lat 3 - 1 zł
Parking: bezpłatny
 

Adres

Bałtowski Zwierzyniec - Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtów 8a, Bałtów
tel. 41/ 310-10-13, 533-979-221
https://juraparkbaltow.pl

GPS: 51°0'41N, 21°32'48E

Bałtów noclegi

Bałtów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°0'41N, 21°32'48E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Jak najbardziej polecam gorąco, bo to fantastyczne miejsce, nie tylko dla dzieciaków 🙂

Bałtowski Zwierzyniec na blogu

7 najlepszych Zoo w Polsce, zobacz ranking i zaplanuj z nami weekend!

Z doświadczenia wiem, że rodzice często borykają się z problemem, gdzie zabrać dziecko na wycieczkę, żeby nie było nudno, żeby maluch dobrze się zabawił i zaciekawił, ale by i dorośli spędzili z dziećmi fajny, wspólny dzień. Idealnym pomysłem na taką całodniową aktywność są ogrody zoologiczne i wszelkie mini zoo, których ostatnio w Polsce nie brakuje. Dzieci je uwielbiają, a piszę to jako mama trzech córek 🙂

06 luty 2020 15:28
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021