Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Podziemia Opatowskie

Podziemia Opatowskie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Podziemia Opatowskie to zespół dawnych piwnic kupieckich pod kamienicami stojącymi na Rynku. Jako, że w Opatowie krzyżowały się szlaki handlowe, miasto zyskało znaczną popularność. A że mury miejskie ograniczały obszar i nie pozwalały budować nowych budynków, zaczęło brakować miejsca na przetrzymywanie towarów itp. Kupcy i rzemieślnicy opatowscy rozpoczęli więc chaotyczną budowę piwnic i korytarzy, które do dnia dzisiejszego ciągną się pod miastem.

Po latach zapomnienia sprawa podziemnych korytarzy wróciła, gdy zabytkowe budynki opatowskiej Starówki poczęły w tajemniczy sposób pękać i niszczeć. I tak to w II połowie XX wieku ratunkiem tutejszej zabudowy zajęli się naukowcy z Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie.

Podziemia Opatowskie
Podziemia Opatowskie

Jednocześnie z renowacją podziemnego Opatowa powstał plan udostępnienia podziemnej trasy turystycznej. Jej długość to około 500 m, a na trasie spotkamy kilkadziesiąt komór i korytarze biegnące pod Rynkiem na trzech poziomach. Panuje tu stała temperatura przez cały rok, zbliżona do średniej rocznej temperatury regionu czyli około 7-10 stopni Celsjusza.

Podziemia Opatowskie - Podziemna trasa turystyczna
Plac Obrońców Pokoju 18 (Rynek), Opatów
tel. 506-789-486
pcktir@opatow.pl
http://podziemia.opatow.pl

Podziemia Opatowskie
Podziemia Opatowskie

 

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–16:00
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 08:00–16:00
  • niedziela: 08:00–16:00

Noclegi w Opatowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Podziemna trasa turystyczna w Opatowie
Podziemna trasa turystyczna w Opatowie
Podziemna trasa turystyczna w Opatowie
 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Podziemna trasa turystyczna w Opatowie
Podziemna trasa turystyczna w Opatowie
Podziemna trasa turystyczna w Opatowie
Podziemna trasa turystyczna w Opatowie
Podziemna trasa turystyczna w Opatowie
Podziemna trasa turystyczna w Opatowie
(4.2 głosów: 47)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 47)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika robi ok
robi ok
Jedna z obsługujących trasę pracownic daje do zrozumienia, że preferowana jest obsługa dużych wycieczek a klienci indywidualni nie są mile widziani. Przesunięto termin wejścia, na który zostały sprzedane bilety, a pracownica zamiast zacząć od przepraszam była niemiła. Zakrzyczała też inne pracownice, które chciały rozwiązać problem. Pomimo przesunięcia terminu wejścia odmówiła zwrotu za niewykorzystane bilety. Kłamała, że byłem poinformowany o przyłączeniu do grupy. Nieprawda, byłem jedynie świadkiem rozmowy telefonicznej, w której grupa informowała, że zepsuł się autobus i nie dojedzie. Żadnych informacji na ten temat mi osobiście nie przekazywano. Jak wspomniałem zachowywała się wobec mnie agresywnie, zakrzykując mnie i 2 pozostałe pracownice. Nie polecam, takie zachowanie personelu odbiera przyjemność z wycieczki.
Avatar użytkownika Szymon Filipowicz
Szymon Filipowicz

Piękne piwnice kupieckie z naprawdę potężnym potencjałem, ale.... Niestety trafiliśmy na Panią przewodnik która wszystko zepsuła. Mówiła jak automat, bez interpunkcji, bez przekonania i widać było że chce jak najszybciej skończyć. Szkoda że tak ciekawe miejsca nie są obsługiwane przez ludzi którzy to kochaja

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024