Zbrojownia w Sandomierzu

Zbrojownia Sandomierz
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Zbrojownia Rycerska w Sandomierzu to największa ciekawostka Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Mieści się ona tuż przy Rynku, w dawnej kamienicy Bartolona (konwikcie). Wchodzi się od ulicy Bartolona. Zbrojownia to niesamowite miejsce, prowadzone przez pasjonata Łukasza. Możesz tu nie tylko usłyszeć wiele ciekawych opowieści czy zobaczyć broń i zbroje rycerskie z epoki, ale również wziąć do ręki miecz czy kuszę i przymierzyć zbroję, stosowne nakrycie głowy czy suknię damy dworu czy księżnej. To wielka uciecha dla dzieci, ale również dla dorosłych. Trzeba przyznać, że zbroja jest naprawdę ciężka i niewygodna, przekonałam się o tym na własnej skórze. Wszystko można sfotografować i mieć fajną pamiątkę. Koniecznie wybierz się tu z dziećmi, będą miały prawdziwą frajdę, a przy tym lekcję historii.

Zbrojownia Sandomierz
Zbrojownia Sandomierz

Zbrojownia rycerska pokazuje dużą ekspozycję broni: zobaczysz tu piki, halabardy, włócznie, broń białą (miecze, topory, rapiery), tarcze, hełmy, armaty z XV i XVII wieku, a także hakownice czy muszkiety. Wśród tajemnych pomieszczeń odnajdziesz też "katownię" w której są dyby, pręgierz oraz maski hańbiące, zwane też maskami wstydu.Zbrojownia Sandomierz
Zbrojownia Sandomierz

Informacje praktyczne

IV-X codziennie 10.00-16.00
XI-III tylko po umówieniu się telefonicznie
Bilety: normalny 9 zł, ulgowy 7 zł
Zwiedzania trwa około 30 minut

Zbrojownia Rycerska
Piwnice Kamienicy Konwikt Boboli
Rynek 5, wejście od ul. Bartolona, Sandomierz
tel. 792-467-802

Noclegi w Sandomierzu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zbrojownia Sandomierz
(4.5 głosów: 49)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 49)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Łukasz Piernikarczyk
Łukasz Piernikarczyk
Pan Łukasz jako przewodnik jest rewelacyjny - polecam!
Avatar użytkownika Halina Tyliszczak
Halina Tyliszczak

Fantastyczne miejsce za sprawą  gospodarza, dowcipny, przeuroczy przewodnik - rycerz. To był początek niedzielnego poranka, a śmialiśmy się jescze długo po wyjściu ze zbrojowni. Fajne eksponaty i ich historia.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024