Zbrojownia Sandomierz

Zbrojownia w Sandomierzu

(4.5 głosów: 49)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zbrojownia Rycerska w Sandomierzu to największa ciekawostka Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Mieści się ona tuż przy Rynku, w dawnej kamienicy Bartolona (konwikcie). Wchodzi się od ulicy Bartolona. Zbrojownia to niesamowite miejsce, prowadzone przez pasjonata Łukasza. Możesz tu nie tylko usłyszeć wiele ciekawych opowieści czy zobaczyć broń i zbroje rycerskie z epoki, ale również wziąć do ręki miecz czy kuszę i przymierzyć zbroję, stosowne nakrycie głowy czy suknię damy dworu czy księżnej. To wielka uciecha dla dzieci, ale również dla dorosłych. Trzeba przyznać, że zbroja jest naprawdę ciężka i niewygodna, przekonałam się o tym na własnej skórze. Wszystko można sfotografować i mieć fajną pamiątkę. Koniecznie wybierz się tu z dziećmi, będą miały prawdziwą frajdę, a przy tym lekcję historii.

Zbrojownia Sandomierz
Zbrojownia Sandomierz

Zbrojownia rycerska pokazuje dużą ekspozycję broni: zobaczysz tu piki, halabardy, włócznie, broń białą (miecze, topory, rapiery), tarcze, hełmy, armaty z XV i XVII wieku, a także hakownice czy muszkiety. Wśród tajemnych pomieszczeń odnajdziesz też "katownię" w której są dyby, pręgierz oraz maski hańbiące, zwane też maskami wstydu.Zbrojownia Sandomierz
Zbrojownia Sandomierz

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

IV-X codziennie 10.00-16.00
XI-III tylko po umówieniu się telefonicznie
Bilety: normalny 9 zł, ulgowy 7 zł
Zwiedzania trwa około 30 minut

Adres

Zbrojownia Rycerska
Piwnice Kamienicy Konwikt Boboli
Rynek 5, wejście od ul. Bartolona, Sandomierz
tel. 792-467-802

GPS: 50°40'45N, 21°44'55E

Sandomierz noclegi

Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zbrojownia Sandomierz
Sandomierz
Ważna
muzea dla rodziny zabytki zbrojownie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Łukasz Piernikarczyk
Pan Łukasz jako przewodnik jest rewelacyjny - polecam!
Halina Tyliszczak

Fantastyczne miejsce za sprawą  gospodarza, dowcipny, przeuroczy przewodnik - rycerz. To był początek niedzielnego poranka, a śmialiśmy się jescze długo po wyjściu ze zbrojowni. Fajne eksponaty i ich historia.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023