Bałtowski Kompleks Turystyczny
ul. Bałtów 8a, Bałtów
tel. 41/ 310-10-13, 533-979-221
https://juraparkbaltow.pl

51°1'1" N, 21°32'49" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • Codziennie 10:00-18:00
  • Wakacje: 10:00-19:00
  • Bilety: normalny 94 zł, ulgowy 85 zł
  • Bezpłatny parking

Raj dla dzieci i dorosłych

Bałtowski Kompleks Turystyczny to miejsce, które potrafi oczarować każdego, od najmłodszego, po najstarszego turystę. Przekraczając "próg" Parku poczujesz się jak w filmie, bowiem miejsce to powstało w stylu amerykańskich obiektów rekreacyjnych. Atrakcji w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym jest tak mnóstwo, że nie zdołasz poznać ich wszystkich w jeden dzień i dobrze się składa, bo można tu również skorzystać z ciekawej oferty noclegowej.JuraPark Bałtów

Jako pierwszy powstał tutaj JuraPark Bałtów czyli Park Dinozaurów po tym, jak odkryto tu tropy jurajskich dinozaurów, m.in. potężnego allozaura. Miało to miejsce w 2004 roku i od razu JuraPark stał się popularną atrakcją regionu. Rekonstrukcje dinozaurów odzwierciedlają ich autentyczny wygląd i naturalną wielkość, a dodatkowo cenne informacje znalazły się na tablicach informacyjnych. To wszystko sprawiło, że miejsce przypadło do gustu turystom. Obok świętokrzyskich dinozaurów stanęli też ich kuzyni z całego świata. 

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny

Dodatkowo na terenie JuraParku Bałtów zwiedzić tu można Muzeum i zabawić się na placu zabaw. JuraPark znajduje się zaraz przy wejściu na rozległy teren Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego i można wykupić na jego teren samodzielny bilet, który obejmuje też ciekawe Oceanarium Prehistoryczne wykorzystujące najnowsze technologie.

Zwierzyniec Bałtowski

To jedna z najciekawszych atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, szczególnie Zwierzyniec Górny, który zwiedza się z pokładu amerykańskiego School Busa. To dla mnie hit nie tylko tego miejsca ale i całej Polski! Poczujesz się tutaj jak na prawdziwym, afrykańskim Safari, choć spotkasz nieco inne gatunki zwierząt 🙂 Oczywiście nie ma lwów, za to są żubry, bydło szkockie, bydło Zebu, jak tybetański, owce kameruńskie, owce Quessant, kozy afrykańskie,  jelenie Sika, wielbłądy dwugarbne, lamy, dziki, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau i inne ciekawe gatunki z Polski oraz całego świata.

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny


Podróż do Zwierzyńca Górnego to niesamowita przygoda, a wrócić do centrum kompleksu można ponownie School Busem, pieszo lub wyciągiem Szwajcarii Bałtowskiej. Na dole czeka na nas Zwierzyniec Dolny, czyli takie mini zoo, po którym poruszamy się pieszo, wśród kózek, pawi, małpek i innych zwierzątek atrakcyjnych dla milusińskich.

Polska w Miniaturze

Polska w miniaturze to jedna z najnowszych atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, to park miniatur uformowany na kształt Polski, z zaznaczonymi głównymi rzekami i jeziorami, wśród których stanęły mniej więcej tak jak w rzeczywistości miniatury zamków i pałaców. Jest ich 48 i stanowią najciekawsze zabytki polskiej architektury, powstałe na przestrzeni ostatnich 500 lat! Dostać się tutaj można pieszo, wyciągiem lub School Busem, po zwiedzeniu Zwierzyńca Górnego.

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny


Sabatówka

Najbardziej unikatowa atrakcja Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, szczególnie atrakcyjna dla dzieci. Sabatówka to świat wiedźm, czarownic i białej magii. Na pewno spotka Cię tu coś ciekawego i niesamowitego.

Rekreacja

Ponadto Bałtowski Kompleks Turystyczny oferuje świetną zabawę dla małych i dużych, czeka tu plac zabaw, strefa wodnych atrakcji, dmuchańce, karuzele, kino 5D, Kraina Koni czy kajaki. Spędzisz tu na pewno fantastyczny czas rodzinny, niezapomniany i pełen wrażeń!

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Zalety
  • Ciekawe, unikatowe atrakcje, jak choćby safari wśród zwierząt czy Sabatówka
  • Rozległy teren z mnóstwem różnorodnych atrakcji
  • Możliwość noclegu w kompleksie, bo to Park zdecydowanie na więcej niż 1 dzień
Wady
  • Lokalizacja z dala od popularnych regionów i atrakcji w Polsce
Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtowski Kompleks Turystyczny

Bałtów noclegi

Bałtów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Andrzej Domator 6 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-29 na
Byliśmy tu 7 lat temu teraz znowu odwiedziliśmy Bałtów. Park cały czas się rozbudowuje przybywa nowych atrakcji. Dzieciaki zachwycone :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021