Bałtowski Kompleks Turystyczny

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Raj dla dzieci i dorosłych

Bałtowski Kompleks Turystyczny to miejsce, które potrafi oczarować każdego, od najmłodszego, po najstarszego turystę. Przekraczając "próg" Parku poczujesz się jak w filmie, bowiem miejsce to powstało w stylu amerykańskich obiektów rekreacyjnych. Atrakcji w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym jest tak mnóstwo, że nie zdołasz poznać ich wszystkich w jeden dzień i dobrze się składa, bo można tu również skorzystać z ciekawej oferty noclegowej.JuraPark Bałtów

Jako pierwszy powstał tutaj JuraPark Bałtów czyli Park Dinozaurów po tym, jak odkryto tu tropy jurajskich dinozaurów, m.in. potężnego allozaura. Miało to miejsce w 2004 roku i od razu JuraPark stał się popularną atrakcją regionu. Rekonstrukcje dinozaurów odzwierciedlają ich autentyczny wygląd i naturalną wielkość, a dodatkowo cenne informacje znalazły się na tablicach informacyjnych. To wszystko sprawiło, że miejsce przypadło do gustu turystom. Obok świętokrzyskich dinozaurów stanęli też ich kuzyni z całego świata. 

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny

Dodatkowo na terenie JuraParku Bałtów zwiedzić tu można Muzeum i zabawić się na placu zabaw. JuraPark znajduje się zaraz przy wejściu na rozległy teren Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego i można wykupić na jego teren samodzielny bilet, który obejmuje też ciekawe Oceanarium Prehistoryczne wykorzystujące najnowsze technologie.Zwierzyniec Bałtowski

To jedna z najciekawszych atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, szczególnie Zwierzyniec Górny, który zwiedza się z pokładu amerykańskiego School Busa. To dla mnie hit nie tylko tego miejsca ale i całej Polski! Poczujesz się tutaj jak na prawdziwym, afrykańskim Safari, choć spotkasz nieco inne gatunki zwierząt 🙂 Oczywiście nie ma lwów, za to są żubry, bydło szkockie, bydło Zebu, jak tybetański, owce kameruńskie, owce Quessant, kozy afrykańskie,  jelenie Sika, wielbłądy dwugarbne, lamy, dziki, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau i inne ciekawe gatunki z Polski oraz całego świata.

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny

Podróż do Zwierzyńca Górnego to niesamowita przygoda, a wrócić do centrum kompleksu można ponownie School Busem, pieszo lub wyciągiem Szwajcarii Bałtowskiej. Na dole czeka na nas Zwierzyniec Dolny, czyli takie mini zoo, po którym poruszamy się pieszo, wśród kózek, pawi, małpek i innych zwierzątek atrakcyjnych dla milusińskich.Polska w Miniaturze

Polska w miniaturze to jedna z najnowszych atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, to park miniatur uformowany na kształt Polski, z zaznaczonymi głównymi rzekami i jeziorami, wśród których stanęły mniej więcej tak jak w rzeczywistości miniatury zamków i pałaców. Jest ich 48 i stanowią najciekawsze zabytki polskiej architektury, powstałe na przestrzeni ostatnich 500 lat! Dostać się tutaj można pieszo, wyciągiem lub School Busem, po zwiedzeniu Zwierzyńca Górnego.

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny

Sabatówka

Najbardziej unikatowa atrakcja Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, szczególnie atrakcyjna dla dzieci. Sabatówka to świat wiedźm, czarownic i białej magii. Na pewno spotka Cię tu coś ciekawego i niesamowitego.

Rekreacja

Ponadto Bałtowski Kompleks Turystyczny oferuje świetną zabawę dla małych i dużych, czeka tu plac zabaw, strefa wodnych atrakcji, dmuchańce, karuzele, kino 5D, Kraina Koni czy kajaki. Spędzisz tu na pewno fantastyczny czas rodzinny, niezapomniany i pełen wrażeń!

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Zalety
  • Ciekawe, unikatowe atrakcje, jak choćby safari wśród zwierząt czy Sabatówka
  • Rozległy teren z mnóstwem różnorodnych atrakcji
  • Możliwość noclegu w kompleksie, bo to Park zdecydowanie na więcej niż 1 dzień
Wady
  • Lokalizacja z dala od popularnych regionów i atrakcji w Polsce
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny
Bałtowski Kompleks Turystyczny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • Codziennie 10:00-18:00
  • Wakacje: 10:00-19:00
  • Bilety: normalny 94 zł, ulgowy 85 zł
  • Bezpłatny parking

Adres

Bałtowski Kompleks Turystyczny
ul. Bałtów 8a, Bałtów
tel. 41/ 310-10-13, 533-979-221
https://juraparkbaltow.pl

Bałtów noclegi

Bałtów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Andrzej
29 sierpień 2020 16:55
Byliśmy tu 7 lat temu teraz znowu odwiedziliśmy Bałtów. Park cały czas się rozbudowuje przybywa nowych atrakcji. Dzieciaki zachwycone :)

Bałtowski Kompleks Turystyczny na blogu

Już 6 czerwca wracają parki rozrywki! Promocja w Energylandii!

Po wielu tygodniach kwarantanny domowej, Polacy ruszają na podbój turystycznych atrakcji, już 6 czerwca otwierają się wszystkie parki rozrywki w Polsce!

Energylandia nie tylko zaprasza w swoje progi, ale ruszyła tez z promocją przedsprzedażową! Jeszcze tylko do jutra potrwa promocja -20% na bilety! Spieszcie się!

02 czerwiec 2020 00:00

15 najlepszych atrakcji w Polsce na 15 lat Polskich Szlaków

15 lat temu, właśnie w okolicach Majówki postanowiliśmy z mężem połączyć swoje pasje i stworzyć Polskie Szlaki - miejsce, w którym pokazujemy Wam piękną Polskę. 15 lat podróży przełożyło się dziś na tysiące atrakcji turystycznych w portalu.

Dzisiaj z tej okazji przygotowałam dla Was ranking 15 najlepszych atrakcji w Polsce, takie nasze subiektywne Top 15 - dla każdego coś miłego 🙂 Znajdziesz wśród nich unikatowe przyrodnicze zakątki, ciekawą architekturę, świetne miejsca spacerowe, ale też atrakcyjne miejscówki dla dzieci. Poznaj Top 15 najlepszych polskich atrakcji.

01 maj 2020 21:51

Zakochaj się w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym jak my!

Jeśli szukasz pomysłu na weekend, podpowiadamy - Bałtowski Kompleks Turystyczny! To wspaniały wybór niezależnie czy jesteś mały czy duży. Hitem jest tutaj safari czyli Zwierzyniec Górny zwiedzany z pokładu amerykańskiego schoolbusa, ale wiele innych atrakcji również Cię zachwyci! Daj się ponieść radości, a pełną relację przeczytaj tutaj. …
04 wrzesień 2019 12:03
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację