Turawa

Jezioro Turawskie

(4.3 głosów: 43)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Największą atrakcją Turawy i okolic są pięknie położone zbiorniki wodne, przyciągające turystów nie tylko z Opolszczyzny. Na Jeziora Turawskie składają się Jeziora: Duże, Średnie, Małe oraz Srebrne położone nieco na uboczu.

Jezioro Turawskie zwane Dużym powstało w 1938 roku ze spiętrzenia wód Małej Panwi dla regulowania stanu wody na Odrze. Ma 21 km2 powierzchni, a maksymalna głębokość to 13 m. Na południe od niego leżą Jeziora: Średnie i Małe.

Turawa
Turawa


Zbiorniki te położone są na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Lasy Stobrawsko-Turawskie. Brzegi Jeziora Dużego od południa i zachodu porastają bory sosnowe i lasy mieszane z wieloma osobliwościami florystycznymi, np. storczykami.

W części środkowej brzeg jest naturalny, usiany dobrze zorganizowanymi ośrodkami wypoczynkowymi, natomiast w części północno-wschodniej wytworzyły się łachy piaszczyste i muliste, będące miejscem gniazdowania ciekawych gatunków ptaków - rybitwy, bączka czy cyranki.

Turawa
Turawa


Nad zbiornikiem tym odpoczywają i żerują także gatunki ptaków migrujących, stąd obszar ten zaliczany jest do ostoi ptactwa wodnego na skalę europejską.

Oprócz łona natury, jeziora oferują świetną zabawę, można popływać na wszelakim sprzęcie, łowić ryby, na plaży można pograć w siatkówkę plażową, kupić coś do zjedzenia, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jezioro Turawskie
Turawa
Turawa


Jezioro Turawskie
ul. Letniskowa, ul. Ogrodowa, ul. Świerkowa, Turawa

Turawa noclegi

Turawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Turawa
Turawa Opolszczyzna
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
50°43'24N, 18°7'34E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

angel

Jeziorko średnie czyste z glonojadem do oczyszczenia wody,  strzeżoną plażą z ratownikami. W upalny dzień można wybrać miejscówkę pod drzewami, gdzie można grilować.

Jeziorko srebrne jest urokliwym miejscem otoczonym lasem sosnym , niestrzeżonym kąpieliskiem i najczystszą wodą - stojąc po szyję , widzimy nogi... w weekend bardzo dużo ludzi, miejsca mało. 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 5 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 600 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022