Jezioro Turawskie

Turawa
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Największą atrakcją Turawy i okolic są pięknie położone zbiorniki wodne, przyciągające turystów nie tylko z Opolszczyzny. Na Jeziora Turawskie składają się Jeziora: Duże, Średnie, Małe oraz Srebrne położone nieco na uboczu.

Jezioro Turawskie zwane Dużym powstało w 1938 roku ze spiętrzenia wód Małej Panwi dla regulowania stanu wody na Odrze. Ma 21 km2 powierzchni, a maksymalna głębokość to 13 m. Na południe od niego leżą Jeziora: Średnie i Małe.

Turawa
Turawa

Zbiorniki te położone są na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Lasy Stobrawsko-Turawskie. Brzegi Jeziora Dużego od południa i zachodu porastają bory sosnowe i lasy mieszane z wieloma osobliwościami florystycznymi, np. storczykami.

W części środkowej brzeg jest naturalny, usiany dobrze zorganizowanymi ośrodkami wypoczynkowymi, natomiast w części północno-wschodniej wytworzyły się łachy piaszczyste i muliste, będące miejscem gniazdowania ciekawych gatunków ptaków - rybitwy, bączka czy cyranki.

Turawa
Turawa

Nad zbiornikiem tym odpoczywają i żerują także gatunki ptaków migrujących, stąd obszar ten zaliczany jest do ostoi ptactwa wodnego na skalę europejską.

Oprócz łona natury, jeziora oferują świetną zabawę, można popływać na wszelakim sprzęcie, łowić ryby, na plaży można pograć w siatkówkę plażową, kupić coś do zjedzenia, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Turawa
Turawa
Jezioro Turawskie

Jezioro Turawskie
ul. Letniskowa, ul. Ogrodowa, ul. Świerkowa, Turawa

Noclegi w Turawie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Turawa
Turawa
 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(4.3 głosów: 43)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 43)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika angel
angel

Jeziorko średnie czyste z glonojadem do oczyszczenia wody,  strzeżoną plażą z ratownikami. W upalny dzień można wybrać miejscówkę pod drzewami, gdzie można grilować.

Jeziorko srebrne jest urokliwym miejscem otoczonym lasem sosnym , niestrzeżonym kąpieliskiem i najczystszą wodą - stojąc po szyję , widzimy nogi... w weekend bardzo dużo ludzi, miejsca mało. 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024