Turawa

Jezioro Turawskie

(4.3 głosów: 43)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Największą atrakcją Turawy i okolic są pięknie położone zbiorniki wodne, przyciągające turystów nie tylko z Opolszczyzny. Na Jeziora Turawskie składają się Jeziora: Duże, Średnie, Małe oraz Srebrne położone nieco na uboczu.

Jezioro Turawskie zwane Dużym powstało w 1938 roku ze spiętrzenia wód Małej Panwi dla regulowania stanu wody na Odrze. Ma 21 km2 powierzchni, a maksymalna głębokość to 13 m. Na południe od niego leżą Jeziora: Średnie i Małe.

Jezioro Turawskie
Jezioro Turawskie


Zbiorniki te położone są na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Lasy Stobrawsko-Turawskie. Brzegi Jeziora Dużego od południa i zachodu porastają bory sosnowe i lasy mieszane z wieloma osobliwościami florystycznymi, np. storczykami.

W części środkowej brzeg jest naturalny, usiany dobrze zorganizowanymi ośrodkami wypoczynkowymi, natomiast w części północno-wschodniej wytworzyły się łachy piaszczyste i muliste, będące miejscem gniazdowania ciekawych gatunków ptaków - rybitwy, bączka czy cyranki.

Turawa
Turawa

Nad zbiornikiem tym odpoczywają i żerują także gatunki ptaków migrujących, stąd obszar ten zaliczany jest do ostoi ptactwa wodnego na skalę europejską.

Oprócz łona natury, jeziora oferują świetną zabawę, można popływać na wszelakim sprzęcie, łowić ryby, na plaży można pograć w siatkówkę plażową, kupić coś do zjedzenia, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Turawa
Turawa
Turawa


Jezioro Turawskie
ul. Letniskowa, ul. Ogrodowa, ul. Świerkowa, Turawa

Turawa noclegi

Turawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Turawa
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

angel

Jeziorko średnie czyste z glonojadem do oczyszczenia wody,  strzeżoną plażą z ratownikami. W upalny dzień można wybrać miejscówkę pod drzewami, gdzie można grilować.

Jeziorko srebrne jest urokliwym miejscem otoczonym lasem sosnym , niestrzeżonym kąpieliskiem i najczystszą wodą - stojąc po szyję , widzimy nogi... w weekend bardzo dużo ludzi, miejsca mało. 

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023