Turawa

Turawa

(4.3 głosów: 74)

Turawa to niewielka miejscowość rekreacyjna, typowo letniskowa, położona w centralnej części województwa opolskiego, nieco na północny wschód od stolicy regionu - Opola, nad rzeką Małą Panwią i Jeziorem Turawskim. Historia Turawy

Nazwa miejscowości najpewniej wywodzi się od słowa tur, gdyż zwierzęta te licznie niegdyś tu występowały. Tak w swych dziełach twierdzą niemiecki geograf i językoznawca Heinrich Adamy oraz śląski pisarz Konstanty Damrot. Turawa istniała już na pewno w XVI wieku, ale legendy mówią, że znacznie wcześniej istniał u dworek myśliwski książąt opolskich, którzy w okolicznych lasach polowali na zwierzynę.

Turawa
Turawa

W latach 30. XX wieku w Opolu stworzono projekt budowy sztucznego zbiornika wodnego, który by chronił Opole przed powodzią. Hubertus von Garnier - ówczesny właściciel Turawy, zaproponował w tym celu swe ziemie na zachód od Turawy. W 1933 roku po zgodę na budowę zbiornika spotkał się z Adolfem Hitlerem. Już w 1938 roku zbiornik został ukończony, a pod jego wodami znalazło się kilka wsi w tym Zamoście.Jeziora Turawskie

Turawa jest wspaniałym miejscem letniego wypoczynku ze względu na piękne otoczenie, porastające tu lasy, a przede wszystkim na atrakcyjne zbiorniki wodne zwane Jeziorami Turawskimi.

Turawa
Turawa
Turawa

Te malownicze akweny zachęcają do przyjemnego poplażowania, uprawiania sportów wodnych, wędkowania, a także obcowania z dziką przyrodą. Jeziora są bowiem cenną ostoją ptactwa wodnego. W obrębie Turawy poprowadzono ciekawe trasy rowerowe.Polecam odwiedzenie tego uroczego zakątka, w którym można odpocząć od zgiełku dużych miast.

Turawa
Turawa
Turawa
Turawa
Pałac w Turawie

Turawa noclegi

Turawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Turawie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°44'13N, 18°4'48E
10 październik 2016
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację