Turawa

Turawa

(4.3 głosów: 75)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Turawa to niewielka miejscowość rekreacyjna, typowo letniskowa, położona w centralnej części województwa opolskiego, nieco na północny wschód od stolicy regionu - Opola, nad rzeką Małą Panwią i Jeziorem Turawskim. Historia Turawy

Nazwa miejscowości najpewniej wywodzi się od słowa tur, gdyż zwierzęta te licznie niegdyś tu występowały. Tak w swych dziełach twierdzą niemiecki geograf i językoznawca Heinrich Adamy oraz śląski pisarz Konstanty Damrot. Turawa istniała już na pewno w XVI wieku, ale legendy mówią, że znacznie wcześniej istniał u dworek myśliwski książąt opolskich, którzy w okolicznych lasach polowali na zwierzynę.

Jezioro Turawskie
Jezioro Turawskie

W latach 30. XX wieku w Opolu stworzono projekt budowy sztucznego zbiornika wodnego, który by chronił Opole przed powodzią. Hubertus von Garnier - ówczesny właściciel Turawy, zaproponował w tym celu swe ziemie na zachód od Turawy. W 1933 roku po zgodę na budowę zbiornika spotkał się z Adolfem Hitlerem. Już w 1938 roku zbiornik został ukończony, a pod jego wodami znalazło się kilka wsi w tym Zamoście.Jeziora Turawskie

Turawa jest wspaniałym miejscem letniego wypoczynku ze względu na piękne otoczenie, porastające tu lasy, a przede wszystkim na atrakcyjne zbiorniki wodne zwane Jeziorami Turawskimi.

Turawa
Turawa

Te malownicze akweny zachęcają do przyjemnego poplażowania, uprawiania sportów wodnych, wędkowania, a także obcowania z dziką przyrodą. Jeziora są bowiem cenną ostoją ptactwa wodnego. W obrębie Turawy poprowadzono ciekawe trasy rowerowe.Polecam odwiedzenie tego uroczego zakątka, w którym można odpocząć od zgiełku dużych miast.

Turawa
Turawa
Turawa

Mapa Turawy z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Turawie. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Turawa noclegi

Turawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Turawie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Turawa
Turawa
Turawa
Pałac w Turawie
50°44'13N, 18°4'48E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021