Cerkiew greckokatolicka z 1926 (obecnie rzym.-kat.)

Hoszowczyk

(4.6 głosów: 19)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Hoszowczyk to niewielka wieś w województwie podkarpackim, leżąca u stóp Bieszczadów, w gminie Ustrzyki Dolne, w dolinie potoku Hoszowczyk, pomiędzy grzbietami Równi i Żukowa. Jest to południowo-wschodni kraniec Polski.

Zabytki w Hoszowczyku

Ta niewielka miejscowość znana jest głównie za sprawą pięknej, drewnianej dawnej cerkwi grekokatolickiej Narodzenia Matki Bożej z 1926 roku. Obecnie jest to kościół rzymskokatolicki, pod tym samym wezwaniem.Atrakcje w Hoszowczyku

Niedaleko Hoszowczyka, nieco na zachód, rozlewa się malownicze Jezioro Solińskie, a na południu rozciągają się dzikie i piękne Bieszczady, ze szlakami turystycznymi i pięknymi, słynnymi połoninami.

Noclegi w Hoszowczyku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Hoszowczyk - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Hoszowczyka

Turyści najczęściej odwiedzają: Cerkiew w Hoszowczyku, a potem i .

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023