Fabryka Robotów

Fabryka Robotów w Mosznej

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Fabryka Robotów w Mosznej znajduje się przy ulicy Zamkowej, niedaleko Zamku Moszna, który jest jedną z najpopularniejszych atrakcji całej Opolszczyzny. Zmierzając do tego pałacu nazywanego często zamkiem, warto zatrzymać się na dłuższą chwilkę w unikatowej Fabryce Robotów, która jest na ten moment jedyną taką atrakcją w regionie, a nawet próżno szukać takiej w całej Polsce czy Europie. Fabryka Robotów - robot inspirowany filmem Transformers
Fabryka Robotów - robot inspirowany filmem Transformers

Fabryka Robotów to swoiste Muzeum of scrap sculpture czyli przedstawiające rzeźby ze złomu. Tak, tak, wszystko, co tutaj zobaczysz, to ręczna robota twórcy muzeum - Pana Sebastiana Kucharskiego, który wykonuje swe dzieła głównie ze złomu samochodowego i innych odpadów przeznaczonych do recyklingu. Serce jednego z robotów stanowi np. działający, ale nie używany już fotel dentystyczny. Niesamowite są to dzieła, największe mają nawet 3,5 metra wysokości, ważą ponad 800 kg i potrzebowały wielu godzin na zbudowanie. Stworzenie takich dużych egzemplarzy zabiera Panu Sebastianowi nawet ponad 700 godzin. Każdy robot jest tutaj opisany na karteczce, tzn. skąd pochodzi inspiracja na jego stworzenie, ile waży i ile czasu zajęła jego budowa. Na wielu ekranach telewizyjnych zobaczysz, jak powstaje dany robot. Cała kolekcja robi ogromne wrażenie, nawet na mnie, chociaż roboty to nie moja bajka 🙂

Fabryka Robotów - model z użyciem fotela dentystycznego
Fabryka Robotów - model z użyciem fotela dentystycznego
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów

Świetnie poczują się w Fabryce Robotów chłopcy, i mali i duzi, a szczególnie fani filmów science fiction, jak Transformers, Star Wars czy Obcy. Pasja właściciela do filmów fantasy znalazła tu wspaniałe odzwierciedlenie i przyczyniła się do stworzenia nietuzinkowej kolekcji, która może zachwycić. Na pewno trzeba docenić kunszt wykonania, ogromną precyzję i pomysłowość. Roboty mają przeróżne wielkości, niektóre się poruszają, niektóre mówią, inne robią obie rzeczy jednocześnie. Najlepiej zobaczyć je na własne oczy, Polskie Szlaki Polecają!Fabryka Robotów - roboty inspirowane sagą Star Wars
Fabryka Robotów - roboty inspirowane sagą Star Wars
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów - jest i coś dla maluchów - Minionki
Fabryka Robotów - jest i coś dla maluchów - Minionki
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów - jak powstają roboty

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

I-III i XI-XII zwiedzanie indywidualne (rodzinne zwiedzanie pn-nd po telefonicznym umówieniu 515 953 394)
IV i X nd 11.00-16.00 + zwiedzanie indywidualne
V-VI sb-nd 10.00 - 17.00 + zwiedzanie indywidualne
VII-VIII pn nieczynne wt-pt 13.00-17.00, sb-nd 10.00-17.00
IX sb-nd 11.00-16.00
Bilety: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł, rodzinny (2+2) 54 zł
Dzieci do lat 3 bezpłatnie
Parking: niewielki bezpłatny przy Fabryce Robotów i spory parking płatny wspólny z Zamkiem Moszna 5 zł

Adres

Fabryka Robotów
Museum of Scrap Sculpture
Sebastian Kucharski
ul. Zamkowa 2, Moszna
tel. 515-953-394
www.fabryka robotów.com.pl

GPS: 50°26'6N, 17°46'3E

Moszna noclegi

Moszna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°26'6N, 17°46'3E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Beata Czajka-Gidziela
Rewelacyjne miejsce. Niesamowity artysta.
Anna Piernikarczyk
Fascynujące miejsce, gdzie spotkasz się z wielką pasją twórcy, a odpady dostają drugie życie...

Fabryka Robotów w Mosznej na blogu

Moszna na weekend!

W naszym opolskim Projekcie przyszedł czas na najsłynniejszą perełkę tego regionu - Zamek Moszna, który tak naprawdę jest pałacem, ale za sprawą 99 wież przypomina bajkowy zamek! Ale czy poznałeś już inną pobliską atrakcję - Fabrykę Robotów w Mosznej? Opowiemy Wam dziś o tych unikatowych miejscach! Zobacz naszą relację i film z tej podróży!

25 maj 2021 12:04
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021