Fabryka Robotów w Mosznej

Fabryka Robotów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Fabryka Robotów w Mosznej znajduje się przy ulicy Zamkowej, niedaleko Zamku Moszna, który jest jedną z najpopularniejszych atrakcji całej Opolszczyzny. Zmierzając do tego pałacu nazywanego często zamkiem, warto zatrzymać się na dłuższą chwilkę w unikatowej Fabryce Robotów, która jest na ten moment jedyną taką atrakcją w regionie, a nawet próżno szukać takiej w całej Polsce czy Europie. 

Fabryka Robotów - robot inspirowany filmem Transformers
Fabryka Robotów - robot inspirowany filmem Transformers

Roboty ze złomu

Fabryka Robotów to swoiste Muzeum of scrap sculpture czyli przedstawiające rzeźby ze złomu. Tak, tak, wszystko, co tutaj zobaczysz, to ręczna robota twórcy muzeum - Pana Sebastiana Kucharskiego, który wykonuje swe dzieła głównie ze złomu samochodowego i innych odpadów przeznaczonych do recyklingu. Serce jednego z robotów stanowi np. działający, ale nie używany już fotel dentystyczny. Niesamowite są to dzieła, największe mają nawet 3,5 metra wysokości, ważą ponad 800 kg i potrzebowały wielu godzin na zbudowanie. 

Fabryka Pana Sebastiana

Stworzenie takich dużych egzemplarzy zabiera Panu Sebastianowi nawet ponad 700 godzin. Każdy robot jest tutaj opisany na karteczce, tzn. skąd pochodzi inspiracja na jego stworzenie, ile waży i ile czasu zajęła jego budowa. Na wielu ekranach telewizyjnych zobaczysz, jak powstaje dany robot. Cała kolekcja robi ogromne wrażenie, nawet na mnie, chociaż roboty to nie moja bajka 🙂

Fabryka Robotów - model z użyciem fotela dentystycznego
Fabryka Robotów - model z użyciem fotela dentystycznego
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów

Fabryka Robotów dla chłopców małych i dużych

Świetnie poczują się w Fabryce Robotów chłopcy, i mali i duzi, a szczególnie fani filmów science fiction, jak Transformers, Star Wars czy Obcy. Pasja właściciela do filmów fantasy znalazła tu wspaniałe odzwierciedlenie i przyczyniła się do stworzenia nietuzinkowej kolekcji, która może zachwycić. Na pewno trzeba docenić kunszt wykonania, ogromną precyzję i pomysłowość. Roboty mają przeróżne wielkości, niektóre się poruszają, niektóre mówią, inne robią obie rzeczy jednocześnie. Najlepiej zobaczyć je na własne oczy, Polskie Szlaki Polecają!

Fabryka Robotów - roboty inspirowane sagą Star Wars
Fabryka Robotów - roboty inspirowane sagą Star Wars
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów - jest i coś dla maluchów - Minionki
Fabryka Robotów - jest i coś dla maluchów - Minionki
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów

Informacje praktyczne

I-III i XI-XII zwiedzanie indywidualne (rodzinne zwiedzanie pn-nd po telefonicznym umówieniu 515 953 394)
IV i X nd 11.00-16.00 + zwiedzanie indywidualne
V-VI sb-nd 10.00 - 17.00 + zwiedzanie indywidualne
VII-VIII pn nieczynne wt-pt 13.00-17.00, sb-nd 10.00-17.00
IX sb-nd 11.00-16.00
Bilety: normalny 21 zł, ulgowy 18 zł, rodzinny (2+2) 68 zł
Dzieci do lat 3 bezpłatnie
Parking: niewielki bezpłatny przy Fabryce Robotów i spory parking płatny wspólny z Zamkiem Moszna
Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów znajdziesz na stronie: http://www.fabrykarobotow.com.pl/

Fabryka Robotów
Museum of Scrap Sculpture
Sebastian Kucharski
ul. Zamkowa 2, Moszna
tel. 515-953-394

Noclegi w Mosznej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów
Fabryka Robotów - jak powstają roboty
(5 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Nicola. L
Nicola. L
Niesamowite miejsce pełne pasji. Artysta tych wszystkich dzieł dostępny jest na miejscu, można z nim porozmawiać i poczuć magę tego miejsca. Dzieła inspirowane głównie filmami sci-fi. Upcykling w najwyższym wymiarze. To niesamowite jak wykonane są wszystkie eksponaty, jak i z czego. Warto się dokładnie przyjrzeć. W tym miejscu poznasz znaczenie słowa kreatywność! Warto udzielić takiej lekcji dzieciom i pokazać jak człowiek może być bardzo kreatywny. Brawa dla artysty Sebastiana Kucharskiego za to co robi. To swoisty przykład jak z determinacją dla swojej pasji można osiągnąć międzynarodowy sukces. Polecam wszystkim rozmowę a artystą co dodatkowo potęguje wrażenia z pobytu w tym miejscu. POLECAM!
Avatar użytkownika Sylwia Litwin
Sylwia Litwin
Polecam! Byliśmy grupą, wszyscy pod mega wrażeniem. Grypy oprowadza sam autor prac znajdujących się w muzeum, co wzmaga dodatkowo atrakcyjność tego miejsca. Poznanie autora i wysłuchanie historii tego miejsca, bezcenne. Wszystko stworzone z pasji z ogromnym zaangażowaniem. Czas zwiedzania grupą 40 minut. Polecam małym i dużym!
Monia podruże małe i duże
Najbardziej kreatywne i pełne pasji miejsce jakie kiedykolwiek udało nam się odwiedzić. Rozmowa z autorem prac dodatkowo wzbogaca to miejsce. Wszystkie prace znajdujące się w Muzeum są autorstwa Sebastiana Kucharskiego wybitnego artystę w tym rodzaju sztuki, który jest zawsze dostępny na miejscu. Polecam szczerze.
Avatar użytkownika Brygida Majer
Brygida Majer
Niezwykłe miejsce nie tylko dla małych ale i dużych. Fakt że wszystko jest z odzysku i że niektóre eksponaty się poruszają robi wrażenie ogromne wrażenie. Kreatywność artysty na najwyższym poziomie. Polecam z całego serca.
Avatar użytkownika Rafał Zdun
Rafał Zdun
Polecam! Podziwiam prace Pana Sebastiana Kucharskiego od lat i nigdy nie mogę wyjść z podziwu.
Avatar użytkownika Beata Czajka-Gidziela
Beata Czajka-Gidziela
Rewelacyjne miejsce. Niesamowity artysta.
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Fascynujące miejsce, gdzie spotkasz się z wielką pasją twórcy, a odpady dostają drugie życie...
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024