Dworzec w Tarnowie

Dworzec Kolejowy w Tarnowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Dworzec kolejowy - perła secesji Tarnowa

Zabytkowy dworzec PKP w Tarnowie w ostatnich latach przeszedł gruntowną rewitalizację i dziś wygląda bardzo okazale, a budynki tworzące całą bryłę dworca nabrały dawnego szyku. Nie na darmo tarnowski dworzec nazywany jest "perłą secesji", to wspaniały zabytek przeszłości tego miasta i myśli technicznej.

Dworzec Kolejowy w Tarnowie
Dworzec Kolejowy w Tarnowie

Tarnowski dworzec liczy dziś ponad 100 lat, ponieważ jego budowę zakończono w 1910 roku. Wtedy gmach na tle jeszcze niewielkiego miasta wydawał się wręcz olbrzymi. I dziś nie należy do najmniejszych. Warto dodać, iż w historii dworca w Tarnowie niechlubnie zapisał się 1939 roku, kiedy to Polak kolaborujący z Niemcami dokonał zamachu na dworcu, w którym zginęło ponad 20 osób.Informacje praktyczne

Zabytkowy dworzec
ul. Dworcowa 1, Tarnów

Noclegi w Tarnowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

(4 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Podróżnik
Bardzo dobry przykład dla innych, jak należy modernizować dworce.
Avatar użytkownika Balbina
Balbina
Może to i perła secesji, może i się świetnie ogląda, ale swojej roli nie spełnia ta hala! Kilkaset metrów kwadratowych bez jednej chociażby ławki!!! K,rwa wstyd! To nie jest mecz żużlowy, że robimy Gościom psikusa, to życie... Najbliższe ławeczki to te w parku(zresztą kuriozum) bo mają 30cm wysokości, albo na odległych peronach, zresztą na wygwizdowie!!! To się nazywa PATOLOGIA INFRASTRUKTUALNA!!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024