Dworzec PKP w Katowicach

Zdjęcia (4)

Dworzec kolejowy w Katowicach wraz z największą i najważniejszą stacją kolejową Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, mieszczą się przy placu Wilhelma Szewczyka w centrum Katowic, niemal przy głównym deptaku, którym jest ulica 3 Maja.Nowy dworzec

Od 2012 roku Katowice cieszą się nowym dworcem PKP, niezwykle nowoczesnym w swej formie, który stanął w miejscu poprzedniego z 1972 roku.

Nowy piękny dworzec oddano do użytku w październiku 2012 roku, w lutym 2013 roku uruchomiono podziemne stanowiska komunikacji miejskiej. Komunikacja autobusowa "zeszła do podziemii", gdyż na ich stałym miejscu, ponad powierzchnią powstała ogromna Galeria Katowicka, połączona z halą dworca i ciągnąca się w miejscu dawnej estakady, aż do ulicy 3 Maja.Tym sposobem centrum Katowic zaskało nowe obiekty, a tym samym odmieniony wygląd, dobrze komponujący się z secesyjnymi kamienicami deptaku w głównej mierze dlatego, że Katowice od lat postrzegane są jako miasto nowoczesne.

Niedaleko Dworca i Galerii Katowickiej, na końcu ulicy 3 Maja, powstał również nowoczesny, a przy tym przyjazny mieszkańcom Rynek.

Dworzec PKP
ul. 3 Maja, Plac Szewczyka, Katowice

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Komentarze

Konto usunięte
2015-07-26 20:58:06
Konto użytkownika zostało usunięte
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: