Drewniany kościół Św. Anny w Nierodzimiu to najstarsza ustrońska świątynia, a przy tym najbardziej unikalny zabytek w tej miejscowości. Kościółek w Nierodzimiu wzniesiono w 1769 roku z fundacji Antoniego Goczałkowskiego, natomiast wieżę nadbudowano w 1938 roku. Jest to budynek konstrukcji zrębowej, zwrócony prezbiterium na zachód. Okna są zamknięte półkoliście, a dach dwuspadowy pokryty jest gontem.
Na uwagę zasługuje wyposażenie wnętrza, przede wszystkim późnobarokowy ołtarz główny z rzeźbą Boga Ojca. Piękna ambona rokokowa pochodzi z II połowy XVIII wieku. W 2000 roku za kościołem wybudowano wysoką, wolno stojącą dzwonnicę i zainstalowano w niej 4 dzwony. Kościół stoi przy ulicy Zabytkowej, tuż przy głównej trasie nr 941 (ulica Katowicka), prowadzącej z Ustronia do Skoczowa. Kościół w Ustroniu Nierodzimiu leży na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.

Adres
Kościół Św. Anny
ul. Zabytkowa, Nierodzim, Ustroń
GPS: 49°46'1N, 18°48'24E
Ustroń noclegi
Ustroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Mapa z zaznaczonymi atrakcjami



