Sanktuarium w Szczyrku
Sanktuarium Św. Jakuba w Szczyrku to drewniany, zabytkowy kościół ogrodzony efektownym płotem. Stoi na wzniesieniu, tuż przy głównej drodze prowadzącej przez Szczyrk do Wisły, naprzeciw skoczni narciarskich Skalite. Na plac kościelny prowadzą drewniane schody. Świątynia będąca dziś Sanktuarium (drugim w Szczyrku obok Sanktuarium na Górce), powstawała w latach 1800-1997, zbudowana jest z belek wiązanych w zrąb. Zabytek wieńczy barokowa wieżyczka z dzwonem z 1820 roku.

Wystrój kościoła
Wnętrze drewnianego kościoła w Szczyrku odznacza się pięknym, barokowym wystrojem, warto zobaczyć boczny ołtarz z obrazem Jana Nepomucena z XVIII wieku oraz jego relikwie. Poza tym uwagę przykuwają późnobarokowa ambona, chrzcielnica i kropielnica z 1800 roku. Sanktuarium Św. Jakuba skrywa też niezmiernie cenne organy oraz cyborium - naczynie do przechowywania komunikantów. Kościół w Szczyrku leży na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego oraz na Szlaku Św. Jakuba.

Adres
Kościół Św. Jakuba Apostoła
ul. Kolorowa, Szczyrk
tel. 33 / 817-84-29
www.szczyrk.wiara.org.pl
GPS: 49°43'7N, 19°2'7E
Szczyrk noclegi
Szczyrk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Mapa z zaznaczonymi atrakcjami


