Zagłosuj na nas!
Kościół w Sadowie

Drewniany kościół w Sadowie

(4.3 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Drewniany kościół Św. Józefa w Sadowie koło Lublińca pochodzi z XIV wieku, wtedy powstało prezbiterium. Od tego czasu wielokrotnie kościół był rozbudowywany i rekonstruowany. W XVII wieku obok świątyni stanęła drewniana dzwonnica nakryta kulistym hełmem. W tym samym czasie dobudowano barokową kaplicę Św. Jadwigi.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

W krypcie pod kaplicą złożono szczątki fundatorów kościoła - Wierbskich, Ziemięckich, Grotkowskich, Goczałkowskich i de Hochbergów. Z okresu baroku pochodzi również wyposażenie kościoła - ołtarz główny Św. Józefa oraz ołtarze boczne. Kościół w Sadowie, podobnie jak pobliski drewniany kościół w Koszęcinie, leży na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 17:00–18:00
  • wtorek: 18:00–19:00
  • środa: 18:00–19:00
  • czwartek: 16:30–17:30
  • piątek: 18:00–19:00
  • sobota: 18:00–19:00
  • niedziela: 07:30–08:30, 09:30–10:30, 16:00–17:00

Adres

Kościół Św. Józefa
ul. Powstańców 95, Sadów, Lubliniec
tel. 34/ 356-11-11
www.parafia-sadow.pl

GPS: 50°40'16N, 18°44'38E

Drewniany kościół w Sadowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Lublińca wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Lubliniec noclegi

Lubliniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Lubliniec
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły zabytki
50°40'16N, 18°44'38E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021