Dom Tkacza w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Muzeum "Dom Tkacza" w Bielsku Białej znajduje się w parterowym drewnianym budynku z połowy XVIII wieku o konstrukcji zrębowej, z charakterystyczną, nadwieszoną z frontu galeryjką będącą przedłużeniem strychu. Dom jest unikatowym w mieście śladem starej architektury rzemieślniczej, która uległa zniszczeniu w czasie pożarów miejskich i w wyniku urbanizacji Bielska.

Bielski Dom Tkacza był zarazem domem i warsztatem sukiennika, a kiedyś pełnił nawet rolę siedziby cechu sukienników bielskich. W latach 80-tych XX wieku przeobrażono go na oddział Muzeum Okręgowego.

Dom Tkacza
Dom Tkacza


W jego izbach z belkowymi stropami i kaflowymi piecami możemy oglądać wystrój mieszkania i warsztatu tkacza z II połowy XIX wieku, z zabytkowymi meblami i narzędziami służącymi do obróbki lnu. Najcenniejszym sprzętem jest tu dwuosobowe krosno tkackie z XVIII wieku.

Muzeum Dom Tkacza
ul. Sobieskiego 51, Bielsko-Biała
tel. 33/ 811-71-76
etno@muzeum.bielsko.pl
www.muzeum.bielsko.pl
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–15:00
  • środa: 10:00–15:00
  • czwartek: 10:00–15:00
  • piątek: 10:00–15:00
  • sobota: 10:00–15:00
  • niedziela: 10:00–15:00

Noclegi w Bielsku-Białej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 15)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024