Dom Tkacza w Bielsku-Białej

Aktualizacja: 2024-06-13
Bielsko-Biała
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Muzeum "Dom Tkacza" w Bielsku-Białej znajduje się w parterowym drewnianym budynku z połowy XVIII wieku. To budowla o konstrukcji zrębowej, z charakterystyczną, nadwieszoną z frontu galeryjką, będącą przedłużeniem strychu. Dom jest unikatowym w mieście śladem starej architektury rzemieślniczej, która uległa zniszczeniu w czasie pożarów miejskich i w wyniku urbanizacji miasta.

Dom Tkacza - oddział Muzeum Historycznego

Bielski Dom Tkacza był zarazem domem i warsztatem sukiennika, a kiedyś pełnił nawet rolę siedziby cechu sukienników bielskich. W latach 80. XX wieku przeobrażono go na oddział Muzeum. Dziś stanowi oddział Muzeum Historycznego, obok zamku i Starej Fabryki.

Dom Tkacza
Dom Tkacza

W jego izbach z belkowymi stropami i kaflowymi piecami możesz oglądać wystrój mieszkania i warsztatu tkacza z II połowy XIX wieku, z zabytkowymi meblami i narzędziami służącymi do obróbki lnu. Najcenniejszym sprzętem jest tu dwuosobowe krosno tkackie z XVIII wieku.

Informacje praktyczne

Muzeum Dom Tkacza
ul. Sobieskiego 51, Bielsko-Biała
Aktualne godziny zwiedzania i cennik biletów na stronie: www.muzeum.bielsko.pl

Noclegi w Bielsku-Białej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.4 głosów: 15)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 15)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024