Cmentarz Mater Dolorosa w Bytomiu, mirosław

Cmentarz Mater Dolorosa w Bytomiu

(4.4 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Cmentarze zwykle przedstawiają historię ludzi z danego terenu. Wspaniałe pomniki mówią o tym, jak zamożni byli ludzie tu niegdyś żyjący.Cmentarz Mater Dolorosa to najważniejsza nekropolia Bytomia, wpisana na listę zabytków. Cmentarz dzieli się na 2 części - Mater Dolorosa I z 1868 roku oraz Mater Dolorosa II z 1886 roku. Ta duża nekropolia rozciąga się wzdłuż ul. Piekarskiej w Bytomiu, naprzeciw cmenatrza żydowskiego.

Cmentarz Mater Dolorosa jest dość mocno zaniedbany, wiele nagrobków zostało już dawno zapomnianych, jak to zwykle bywa w przypadku takich starych cmentarzy. Wśród nagrobków uwagę przykuwają te przy murze zachodnim. Są tu grobowce rodzin: Garusów, Nowotnych czy Paikertów oraz mauzoleum Ignatza Hakuby czy mauzoleum Goetzlerów. Stoi tu również piękna neogotycka kaplica cmentarna z 1882 roku. Najpiękniejsze grobowce są ratowane z pieniędzy zgromadzonych podczas zbiórek. Cmentarzem opiekuje się parafia Św. Trójcy w Bytomiu.Cmentarz Mater Dolorosa
ul. Piekarska, Bytom

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:00–21:00
  • wtorek: 07:00–21:00
  • środa: 07:00–21:00
  • czwartek: 07:00–21:00
  • piątek: 07:00–20:00
  • sobota: 07:00–21:00
  • niedziela: 07:00–21:00

Bytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bytom
Cmentarze
Normalna
cmentarze
50°21'13N, 18°55'12E
21 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację