Poznaliśmy Top Atrakcje 2023!

Komentarze 0
Tagi rankingi top atrakcje plebiscyt top atrakcje 2023
2023-06-26 11:07:12

25 czerwca 2023 roku zakończyła się tegoroczna edycja plebiscytu Top Atrakcje. Wyłonionych zostało 8 zwycięzców w każdej kategorii. Każde z tych miejsc jest wspaniałym pomysłem na aktywne spędzenie czasu tego lata. Dziękujemy za udział i bardzo wysoką liczbę głosów! Czas na konkrety - poznajcie Top Atrakcje 2023 !

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W tym roku najwięcej zwycięzców znajduje się w województwie dolnośląskim. Na drugim miejscu uplasowało się województwo małopolskie z dwoma triumfatorami. Pozostałe atrakcje również reprezentują południową część naszego kraju. Doceniliście Las Odkrywców - klimatyczny i ekologiczny plac zabaw. Po raz drugi na najwyższym stopniu podium znalazł się Zamek w Niemodlinie. Nie dziwi nas to wcale, bo to niezwykła warownia na mapie Opolszczyzny. Z parków rozrywki najwięcej głosów zdobył Rabkoland - gratulujemy. Cieszy nas również zwycięstwo Twierdzy Srebrna Góra, malowniczo położonej fortyfikacji. Rodziny z dziećmi powinny się wybrać zaś do gliwickiego Kolejkowa.

W przyrodniczych kategoriach triumfowały: najmniejszy w Polsce Ojcowski Park Narodowy oraz unikalny Szczeliniec Wielki. W kategorii Atrakcyjnych miejscowości najwięcej głosów zdobyła niezwykle piękna Świdnica, po której nie raz mieliśmy okazję spacerować.

Warto również wspomnieć o niektórych atrakcjach, które znalazły się na podium i choć nie wygrały, to dzielnie walczyły o zwycięstwo. Spodobało się Wam nowe Śląskie Centrum Wolności i Solidarności - ta ważna śląska placówka zajęła II miejsce w kategorii Nowości i odkrycia. Magiczne Ogrody oraz Farma Iluzji to również wspaniałe pomysły na rozrywkę tego lata. Zaskakuje i cieszy nas również II miejsce w kategorii Muzeum i skanseny, które zajęło Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego. Niedawno mieliśmy okazję je podziwiać. Niewiele zabrakło również naszym wspaniałym zoo w Łodzi i Wrocławiu, by powalczyć o pierwsze miejsce w trudnej kategorii Rekreacja rodzinna. Doceniliście również Dolinę Baryczy, Pustynię Błędowską, Śnieżkę i Bieszczady w kategoriach przyrodniczych. A w Kołobrzegu pewno wielu z nas będzie plażować tego lata!

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Po raz kolejny zaskoczyła nas ogromna liczba oddawanych głosów. Tych oddaliście w sumie ponad 67 tysięcy!

Pełne wyniki dostępne są tutaj: https://www.topatrakcje.pl/2023/

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Zobacz najciekawsze wpisy na naszym blogu

Top 5 - najpiękniejsze parki narodowe w Polsce 

Parki narodowe to nasze narodowe dobro przyrodnicze. Ostoja natury w tym coraz szybszym i coraz bardziej sztucznym świecie. To tutaj odpoczniesz od zgiełku miasta, naładujesz akumulatory dobrej energii i zachwycisz się bogactwem polskiej fauny i flory.

Czy wiesz, że obecnie w Polsce mamy 23 parki narodowe? Największym jest Biebrzański Park Narodowy na Podlasiu, zaś najmniejszym - Ojcowski Park Narodowy w Małopolsce. Najmłodszy z kolei jest Park Narodowy Ujście Warty w woj. lubuskim. 

Są województwa w Polsce, gdzie nie ma żadnych parków narodowych, jak śląskie czy łódzkie. W niektórych innych natomiast jest kilka parków. Rekordzistą jest województwo małopolskie, w granicach którego leżą aż 4 parki narodowe w całości, a kolejny wcina się nieznacznie na jego terytorium! 

Parki narodowe w Polsce - top 5

Odwiedziliśmy jak dotąd 20 parków narodowych w Polsce, a ostatnie 3 mamy zamiar poznać w najbliższym czasie. Muszę przyznać, że bardzo trudno było mi wybrać 5 najpiękniejszych z nich, bo niemal wszystkie wywarły na mnie bardzo dobre wrażenie. Te przedstawione poniżej to moje pewniaki, które gorąco Wam polecam. Możecie jechać w ciemno!

08 wrzesień 2023 14:31

Wiki Lubi Zabytki - zadbaj o przyszłe pokolenia i wygraj nagrody!

Lubicie zabytki? Jestem przekonana, że tak. A czy lubicie robić zdjęcia zabytkom?

Właśnie nadarzyła się ku temu wspaniała okazja, bo w dniach 01 - 30 września 2023 trwa Konkurs Wiki Lubi Zabytki!
To organizowany od 13 lat międzynarodowy konkurs fotograficzny, którego celem jest dokumentacja światowego dziedzictwa materialnego.

Czy leży Ci na sercu dobry stan zabytków? Czy uważasz, że ważna jest wiedza o nich i zachowanie ich dla przyszłych pokoleń? Jeśli tak, już dziś rusz na szlak, wykonaj fotografie i dodaj je w konkursie, zgodnie z regulaminem. Oczywiście zdjęcia nie muszą być wykonane w trakcie trwania konkursu.

04 wrzesień 2023 09:43

Wszechstronny przewodnik po wynajmie samochodów na Cyprze: Opłaty, Ubezpieczenia i Dodatkowi Kierowcy

Cypr to państwo położone na wyspie o tej samej nazwie, leżącej we wschodniej części Morza Śródziemnego. Jest członkiem Unii Europejskiej i ma wprowadzoną walutę euro. Wypożyczalnia samochodów Cypr może być wygodnym i satysfakcjonującym sposobem na odkrywanie uroku tej śródziemnomorskiej perły. Jednak przed rozpoczęciem przygody w podróży drogowej istotne jest zrozumienie wymagań wynajmu, dodatkowych opłat, opcji ubezpieczenia oraz kwoty kaucji. W tym przewodniku omówimy wszystko, co powinieneś wiedzieć o wynajmie samochodów na Cyprze.

23 lipiec 2023 21:02
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023