Poznaliśmy Top Atrakcje 2023!

Aktualizacja: 2023-06-26

25 czerwca 2023 roku zakończyła się tegoroczna edycja plebiscytu Top Atrakcje. Wyłonionych zostało 8 zwycięzców w każdej kategorii. Każde z tych miejsc jest wspaniałym pomysłem na aktywne spędzenie czasu tego lata. Dziękujemy za udział i bardzo wysoką liczbę głosów! Czas na konkrety - poznajcie Top Atrakcje 2023 !

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

W tym roku najwięcej zwycięzców znajduje się w województwie dolnośląskim. Na drugim miejscu uplasowało się województwo małopolskie z dwoma triumfatorami. Pozostałe atrakcje również reprezentują południową część naszego kraju. Doceniliście Las Odkrywców - klimatyczny i ekologiczny plac zabaw. Po raz drugi na najwyższym stopniu podium znalazł się Zamek w Niemodlinie. Nie dziwi nas to wcale, bo to niezwykła warownia na mapie Opolszczyzny. Z parków rozrywki najwięcej głosów zdobył Rabkoland - gratulujemy. Cieszy nas również zwycięstwo Twierdzy Srebrna Góra, malowniczo położonej fortyfikacji. Rodziny z dziećmi powinny się wybrać zaś do gliwickiego Kolejkowa.

W przyrodniczych kategoriach triumfowały: najmniejszy w Polsce Ojcowski Park Narodowy oraz unikalny Szczeliniec Wielki. W kategorii Atrakcyjnych miejscowości najwięcej głosów zdobyła niezwykle piękna Świdnica, po której nie raz mieliśmy okazję spacerować.

Warto również wspomnieć o niektórych atrakcjach, które znalazły się na podium i choć nie wygrały, to dzielnie walczyły o zwycięstwo. Spodobało się Wam nowe Śląskie Centrum Wolności i Solidarności - ta ważna śląska placówka zajęła II miejsce w kategorii Nowości i odkrycia. Magiczne Ogrody oraz Farma Iluzji to również wspaniałe pomysły na rozrywkę tego lata. Zaskakuje i cieszy nas również II miejsce w kategorii Muzeum i skanseny, które zajęło Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego. Niedawno mieliśmy okazję je podziwiać. Niewiele zabrakło również naszym wspaniałym zoo w Łodzi i Wrocławiu, by powalczyć o pierwsze miejsce w trudnej kategorii Rekreacja rodzinna. Doceniliście również Dolinę Baryczy, Pustynię Błędowską, Śnieżkę i Bieszczady w kategoriach przyrodniczych. A w Kołobrzegu pewno wielu z nas będzie plażować tego lata!

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Po raz kolejny zaskoczyła nas ogromna liczba oddawanych głosów. Tych oddaliście w sumie ponad 67 tysięcy!

Pełne wyniki dostępne są tutaj: https://www.topatrakcje.pl/2023/

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024