Zamek w Niemodlinie

Zamek w Niemodlinie

Zamek w Niemodlinie to potężna, późnorenesansowa rezydencja z XVI wieku, złożona z czterech skrzydeł wznoszących się wokół prostokątnego, arkadowego dziedzińca, na który wchodzi się przez wieżę. Na teren zamkowy wiedzie budynek bramny z II połowy XVIII wieku.Fundatorem budowli była można rodzina Pucklerów, która wówczas zarządzała tymi ziemiami. W późniejszych wiekach były tu prowadzone dalsze prace budowlane, ale głównie odbywały się we wnętrzach zamkowych. Do dzisiaj zachowała się m.in. piękna sala w przyziemiu skrzydła południowego oraz kaplica zamkowa.

Niemodliński zamek wraz z zabudowaniami gospodarczymi wrósł w panoramę charakterystycznego Rynku i świetnie komponuje się z dobrze zachowanymi murami miejskimi. Niestety dawny Zamek Książąt Niemodlińskich od kilku lat pozostawał w ruinie i nie świecił dawnym blaskiem.

Niemodlin zamek
Niemodlin zamek

W 2015 roku zamek przeszedł w posiadanie łódzkiej firmy, która planuje przywrócić mu dawną świetność i udostępnić zamek zwiedzającym. Zamek Książąt Niemodlińskich
ul. Zamkowa, Niemodlin
tel. 42/ 637-43-99
zamek@aia.pl
www.niemodlinzamek.pl
 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Niemodlin noclegi

Niemodlin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację