Bieszczadzki Park Narodowy, Maciej A

Bieszczadzki Park Narodowy

(4.9 głosów: 144)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Bieszczadzki Park Narodowy utworzono w 1973 roku, ale od tamtej pory kilkakrotnie był powiększany. BPN obejmuje najciekawsze pod względem krajobrazowym i przyrodniczym partie górskie Bieszczadów. Ścisłą ochroną objęto m.in. cały obszar tak charakterystycznych tu połonin.Zasięg BNP

BPN obejmuje najwyższe masywy górskie polskich Bieszczadów z głównymi szczytami: Tarnicą (1346 m n.p.m.), Krzemieniem (1335 m n.p.m.), Haliczem (1333 m n.p.m.), Bukowym Berdem (1313 m n.p.m.), Rozsypańcem (1272 m n.p.m.), Kińczykiem Bukowskim (1251 m n.p.m.), Połoninami - Caryńską (1297 m n.p.m.), Wetlińsko - Smerecką (1253 m n.p.m.) oraz masyw Wielkiej i Małej Rawki (1307 m n.p.m.), puszczę bukową u źródeł Solinki, rejon dawnej wsi Moczarne, tereny źródliskowe potoków Wielkiej Lutowy i Smerek oraz dolinę Wołosatki.

Połonina Wetlińska, Maciej A
Połonina Wetlińska, Maciej A

BPN stanowi centralną część pierwszego na świecie trójstronnego Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery Karpaty Wschodnie utworzonego pod patronatem programu UNESCO-MaB (Człowiek i Biosfera).Fauna Parku

Bieszczadzki Park Narodowy chroni wszystkie duże ssaki i drapieżniki występujące w Polsce, ponadto przeprowadzono tu reintrodukcję bobrów i żubrów. Jest to również ostoja dla rzadkich gatunków ptaków, np. orła przedniego i puchacza.

Połonina Wetlińska, Maciej A
Połonina Wetlińska, Maciej A

Turystyka w Parku

Najbardziej charakterystyczną cechą krajobrazu Parku są unikalne, długie pasma górskich łąk położonych ponad górną granicą lasu, zwane połoninami. Najwyższe partie stanowią niezwykle atrakcyjne obszary dla wędrówek pieszych i konnych. Istniejąca na terenie Parku sieć pieszych szlaków turystycznych o długości ponad 130 km stwarza znakomite warunki do bliskiego kontaktu z przyrodą i poznania tego fantastycznego zakątka Polski.Bieszczadzki Park Narodowy - Dyrekcja
Ustrzyki Górne 19, Lutowiska
tel. 13/ 461-06-10
www.bdpn.pl

przez Połoninę Caryńską, Maciej A
Chatka Puchatka, Maciej A
wschód słońca na Smereku, Maciej A

Muzeum
ul. Bełska 7, Ustrzyki Dolne
tel. 13/ 461-10-91

Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN
Lutowiska 2
tel. 13/ 461-03-50

wschód słońca na Smereku, Maciej A
wschód słońca na Smereku, Maciej A

Bieszczadzki Park Narodowy na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Wetliny wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wetlina noclegi

Wetlina to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Połonina Wetlińska, Maciej A
49°7'26N, 22°41'46E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
Polecam tam pojechać!
Karolina

Góry za płaskie. Wielka Pętla za mało kręta.
Jednak jako miejsce relaksu totalnego- blisko ideału.

Karolina Snowarska

Rewelacyjne miejsce

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021