Andrychów

Zdjęcia Andrychowa (12)

Andrychów to ciekawe miasteczko w województwie małopolskim, leżące niedaleko Wadowic, u stóp Beskidu Małego. W pobliżu Andrychowa znajduje się słynny ostatnimi czasy w całej Polsce Inwałd z Parkami Rozrywki - Parkiem Miniatur, Warownią i Dinolandią.Andrychów istniał już w XIV wieku, a pierwotna jego nazwa pochodząca właśnie z tych czasów to Henrychów. Potem jeszcze w dokumentach pojawia się nazwa Gendrzychow, która również określa dzisiejszy Andrychów.

Zabytki w Andrychowie

- Starówka w Andrychowie - serce miasta stanowi nieregularny rynek z zabytkową zabudową z XIX i XX wieku, drewniana starówka zachowała styl galicyjski- Barokowy kościół Św. Macieja Apostoła, Rynek - zabytkowa świątynia znajduje się na andrychowskim głównym placu, koło Parku Miejskiego

- Pałac Bobrowskich w Andrychowie, Rynek - tzw. Zamek Andrychowski leży w centrum miasta, a otacza go Park Miejski ze stawem

Atrakcje w Andrychowie

- Leskowiec w Beskidzie Małym
- Groń Jana Pawła II w Beskidzie Małym
- Gościniec Kocierski
- Serpentyna Kocierska - piękna malownicza trasa wiodąca na Kocierz
- Fontanny w Andrychowie, Rynek i Park Miejski
- Izba Regionalna Ziemi Andrychowskiej, ul. Krakowska 69
- Platan stanowiący pomnik przyrody, Park Miejski

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2018-01-08 20:30:15

Piękne fontanny. Poza tym to miasto mojej lubej, więc musi być piątka :) Dużo przedstawicieli pewnej mniejszości etnicznej, choć ostatnio ich poprzesiedlano, więc nie wzbogacają "kulturowo" miasta. 

Dorotka
2013-07-19 08:54:41

INWAŁD - REWELACJA! Atrakcji na cay dzien chodzenia - Park Miniatur - piękne wykonanie budowli, Warownia - wielka arakcja dla współczesnych, bardzo dobre "zaplecze" - gastronomia (smacznie i niedrogo!), czyściutkie toalety, wszystko utrzymane w porządku.

Szkoda, że na parkingu nie ma cienia ;-)

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: