Andrychów, JureK

Kościół Św. Macieja w Andrychowie

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Murowany kościół Św. Macieja Apostoła w Andrychowie pochodzi z 1646 roku, ale później był kilka razy rozbudowywany, kiedy powstały m.in. kaplice. Świątynia w Andrychowie stoi w centrum miasteczka, przy Rynku. Jest to trójnawowa, orientowana budowla, z dostawioną wieżą od strony zachodniej.Wśród ciekawych zabytków wyposażenia kościoła warto wymienić: barokową chrzcielnicę z XVIII wieku, obraz Matki Bożej Królowej Różańca Świętego namalowany w 1725 roku dla Salomei Czernej - ówczesnej właścicielki miasta czy obraz Świętej Rodziny z 1886 roku.

Przy kościele Św. Macieja zachowały się ciekawe, XVIII-wieczne krypty - ceglana Św. Wojciecha oraz kamienna krypta Św. Rodziny. We wnętrzu zachowały się stalaktyty czyli nacieki kalcytowe zwisające ze stropu grot.Dokumenty wskazują, że parafia i kościół w Andrychowie istniały już w XIV wieku, a sama miejscowość nosiła wówczas nazwę Henrychów.

Kościół w Andrychowie
Kościół w Andrychowie

Kościół Św. Macieja
ul. Rynek 37, Andrychów
tel. 606-601-115
andrychow@bielsko.opoka.org.pl
www.andrychow.bielsko.opoka.org.plKościół Św. Macieja w Andrychowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Andrychowa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Andrychów noclegi

Andrychów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Andrychów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
49°51'13N, 19°20'34E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021