Alicja w Krainie Czarów Ogród Świateł w Krakowie

Alicja w Krainie Czarów Ogród Świateł w Krakowie

Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema
Aleja Pokoju 68, Kraków
tel. 12/ 428-66-00 wew. 11, 515-411-423
https://ogrodswiatel.pl

50°4'0" N, 19°59'51" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

30 X - 28 II codziennie 16.00-21.00
Ostatnie wejście o godzinie 20.00
Bilety: pn-czw normalny 24 zł, ulgowy 19 zł, rodzinny 75 zł
pt-nd normalny 29 zł, ulgowy 24 zł, rodzinny 95 zł
Dzieci do lat 3 - 1 zł
Parking: gościnny parking CH M1 albo pt-nd przy Tauron Arena
Ogród dostępny jest dla wózków (wybrukowane ścieżki, brak schodów)
Niedostępny dla zwierząt domowych

W Ogrodzie Doświadczeń

Zjawiskowy Ogród Świateł w Krakowie to obecnie największy Lighting Show w Polsce! Powstał w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. To przepiękna, multimedialna wystawa świetlna, oparta na kanwie Alicji w Krainie Czarów. Tutaj naprawdę dzieje się magia, świetlne ścieżki, barwne tunele zmieniające się co chwilę, postaci we mgle, widowiskowe instalacje, a w okresie świątecznym także domek Świętego Mikołaja. Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów
Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów
Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów
Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów

Multimedialny pokaz laserowy

Mega ciekawostką w Ogrodzie Świateł jest wyświetlany od 16.45 co pół godziny fantastyczny, multimedialny pokaz laserowy przy dźwiękach "Alice’s Theme" z oficjalnej ścieżki dźwiękowej Alicji w Krainie Czarów Tima Burtona. Pokaz widoczny w sercu Ogrodu Świateł robi niesamowite wrażenie, a muzyka tylko to potęguje! Najlepiej podziwiać go od strony Gąsienicy, patrząc w kierunku wejścia do Ogrodu.

Ogród Świateł w Krakowie
Ogród Świateł w Krakowie
Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów
Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów

Bajkowe instalacje

Alicja w Krainie Czarów to miejsce, gdzie łatwo obudzić w sobie dziecko i przenieść się do świata magii oraz cudownej scenerii bajkowej. W Ogrodzie Świateł i Ty możesz stać się Alicją i przekroczyć tajemną bramę do krainy czarów. Czeka tu na Ciebie Zamek Królowej Kier, Królicza Nora, paląca Gąsienica, Tęczowa Aleja, Labirynt światła, uśmiechnięty Kot z Cheshire, Zwariowany Podwieczorek i inne tajemnicze zakątki.

Alicja w Krainie Czarów
Alicja w Krainie Czarów
Alicja w Krainie Czarów
Alicja w Krainie Czarów

Co gdzie kiedy?

Wystawa świetlna w Ogrodzie Świateł w Krakowie dostępna jest codziennie od 16.00 do 21.00. W weekendy jest drożej i o wiele więcej chętnych, także najlepiej wybrać się w tygodniu i to jak najbliżej 16.00, wtedy można sobie wszystko spokojnie zobaczyć. Wszystkie atrakcje Ogrodu Świateł znajdują się na świeżym powietrzu, na dużym terenie o powierzchni 6 ha. Na miejscu można skorzystać z toalet, a w kilku punktach można kupić kawę, gorącą czekoladę czy grzaniec. Wizyta w Krakowie u Alicji w Krainie Czarów to niezapomniane przeżycie!Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów
Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów
Ogród Świateł w Krakowie
Ogród Świateł w Krakowie
Ogród Świateł w Krakowie Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów Ogród Świateł w Krakowie Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów Ogród Świateł w Krakowie Alicja w Krainie Czarów Ogród Świateł Alicja w Krainie Czarów Alicja w Krainie Czarów Alicja w Krainie Czarów Alicja w Krainie Czarów Alicja w Krainie Czarów Ogród Świateł

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-12-17 na
Ogród Świateł w Krakowie to piękne miejsce, pełne magii i emocji, warto tutaj przybyć, czy to z dziećmi czy nie :) Ale dzieciom na pewno się spodoba :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021