Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Aleja Wojciecha Korfantego w Katowicach to jedna z głównych arterii komunikacyjnych miasta, biegnąca od Rynku w kierunku ronda gen. ZiętkaSpodka, a dalej do ul. Telewiyjnej na granicy z Siemianowicami Śląskimi.Aleja nosi imię jednego z bohaterów Górnego Śląska - Wojciecha Korfantego. Aleja swym wyglądem przez wiele lat odstraszała, przypominając czasy PRL-u. Obecnie jest zrewitalizowana, a odważne i szeroko zakrojone projekty stworzyły tu piękną aleję spacerową z ruchem kołowym i ograniczonym ruchem samochodów, z nowoczesnymi elementami, idealnie grającymi z nową - nowoczesną wizytówką Katowic.Rewitalizacja centrum Katowic trwała kilka dobrych lat, a zakończyła sią w 2015 roku, na 150-lecie istnienia miasta. Rynek również jest rewitalizowany i stąd odnowiona Aleja Korfantego prowadzi do Ronda gen. Zietka, które również przybrało ładną i nowoczesną zarazem formę.

W centrum Katowic nie zabrakło całorocznej zieleni, fontann i elementów małej architektury. To sprawiło, że przebywanie w centrum największego miasta na Górnym Śląsku stało się znacznie przyjemniejsze!

Aleja Korfantego
KatowiceKatowice noclegi

Katowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134495 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020