Aleja Korfantego w Katowicach

Aleja Korfantego w Katowicach

(3.7 głosów: 53)

Aleja Wojciecha Korfantego w Katowicach to jedna z głównych arterii komunikacyjnych miasta, biegnąca od Rynku w kierunku ronda gen. ZiętkaSpodka, a dalej do ul. Telewizyjnej na granicy z Siemianowicami Śląskimi.Aleja nosi imię jednego z bohaterów Górnego Śląska - Wojciecha Korfantego. Aleja swym wyglądem przez wiele lat odstraszała, przypominając czasy PRL-u. Obecnie jest zrewitalizowana, a odważne i szeroko zakrojone projekty stworzyły tu piękną aleję spacerową z ruchem kołowym i ograniczonym ruchem samochodów, z nowoczesnymi elementami, idealnie grającymi z nową - nowoczesną wizytówką Katowic.

Rewitalizacja centrum Katowic trwała kilka dobrych lat, a zakończyła sią w 2015 roku, na 150-lecie istnienia miasta. Rynek również jest rewitalizowany i stąd odnowiona Aleja Korfantego prowadzi do Ronda gen. Zietka, które również przybrało ładną i nowoczesną zarazem formę. W centrum Katowic nie zabrakło całorocznej zieleni, fontann i elementów małej architektury. To sprawiło, że przebywanie w centrum największego miasta na Górnym Śląsku stało się znacznie przyjemniejsze!Adres

Aleja Korfantego
Katowice

GPS: 50°15'48N, 19°1'24E

Katowice noclegi

Katowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Katowice Górny Śląsk
Rynki, place i deptaki
Normalna
deptaki aleje
50°15'48N, 19°1'24E
29 październik 2015
16 marzec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację