Aleja Korfantego w Katowicach

Aleja Korfantego w Katowicach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.7

Aleja Wojciecha Korfantego w Katowicach to jedna z głównych arterii komunikacyjnych miasta, biegnąca od Rynku w kierunku ronda gen. Ziętka i Spodka, a dalej do ul. Telewizyjnej na granicy z Siemianowicami Śląskimi.

Aleja nosi imię jednego z bohaterów Górnego Śląska - Wojciecha Korfantego. Aleja swym wyglądem przez wiele lat odstraszała, przypominając czasy PRL-u. Obecnie jest zrewitalizowana, a odważne i szeroko zakrojone projekty stworzyły tu piękną aleję spacerową z ruchem kołowym i ograniczonym ruchem samochodów, z nowoczesnymi elementami, idealnie grającymi z nową - nowoczesną wizytówką Katowic.Rewitalizacja centrum Katowic trwała kilka dobrych lat, a zakończyła sią w 2015 roku, na 150-lecie istnienia miasta. Rynek również jest rewitalizowany i stąd odnowiona Aleja Korfantego prowadzi do Ronda gen. Zietka, które również przybrało ładną i nowoczesną zarazem formę. W centrum Katowic nie zabrakło całorocznej zieleni, fontann i elementów małej architektury. To sprawiło, że przebywanie w centrum największego miasta na Górnym Śląsku stało się znacznie przyjemniejsze!

Informacje praktyczne

Aleja Korfantego
Katowice

Noclegi w Górnym Śląsku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.7 głosów: 54)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024