Zamek w Dzięgielowie

Zamek w Dzięgielowie

(4.2 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W niewielkim Dzięgielowie niedaleko Cieszyna, w uroczej kotlinie potoku Dzięgielówki, wśród starodrzewu, podziwiać można mury renesansowego zamku, którego początki sięgają końca XV wieku, kiedy to obronny zamek postawił tu rycerz Henryk Czelo z Czechowic.Dzięgielowski zamek gotycki był czworoboczną piętrową budowlą, z arkadowym wewnętrznym dziedzińcem, szeroką sienią przejazdową i obronną wieżą w narożu, która świadczy o obronnym charakterze warowni.

Zamek w Dzięgielowie
Zamek w Dzięgielowie

W XVIII wieku zamkiem władali Goczałkowscy, którzy zmodernizowali budowlę, m.in. dostawili od strony północnej kolejne skrzydło. Z tego okresu zachowały się kamienne portale ozdobione kartuszami z herbami. Ufundowali oni również figury św. Floriana i św. Antoniego z Dzieciątkiem, które dziś stoją w Parku Pokoju przy cieszyńskim muzeum.Dziś zamek posiada trzy skrzydła otaczające otwarty dziedziniec i czwarte skrzydło przylegające do budowli od północy. W głównym zachodnim skrzydle widoczny jest otwór przejazdowy. Nad bramą znajduje się kamienny kartusz herbowy, po jej prawej stronie zachowała się zamkowa kaplica.

Zamek w Dzięgielowie
Zamek w Dzięgielowie

W zamku w Dzięgielowie funkcjonują obecnie sala na imprezy okolicznościowe oraz pokoje gościnne.Zamek
ul. Zamkowa 38, Dzięgielów, Goleszów
tel. 33/ 823-19-96, 789-348-121
www.zamek-dziegielow.pl

Zamek w Dzięgielowie
Zamek w Dzięgielowie
Zamek w Dzięgielowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–20:00
  • wtorek: 09:00–20:00
  • środa: 09:00–20:00
  • czwartek: 09:00–20:00
  • piątek: 09:00–20:00
  • sobota: 09:00–20:00
  • niedziela: 09:00–20:00

Cieszyn noclegi

Cieszyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°42'58N, 18°43'5E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021