Zamek Stara Baśń w Grybowie
Zamek Stara Baśń w Grybowie
(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zamek Stara Baśń z licznymi atrakcjami dla dzieci. Zobacz ceny i film

Zamek Stara Baśń w niewielkim Grybowie koło Nowego Sącza to miejsce fascynujące i zarazem intrygujące. To powstająca od 2000 roku rekonstrukcja legendarnego, średniowiecznego grodu warownego, założonego przez Bolka zwanego Gniewnym. To w nim według legendy w 1287 roku zostały rozbite wojska praprawnuka Czyngis-Chana, w czasie najazdów tatarsko – mongolskich na ziemie polskie w XIII wieku.

Zamek Stara Baśń w Grybowie
Zamek Stara Baśń w Grybowie

Średniowieczny gród przeplatany elementami fantasy

Możesz się tu cofnąć o paręset lat i wtopić w mroki historii. Zaznasz tu klimatu czasów naszych pradziadów i poczuć atmosferę tamtych lat. A do tego z każdego niemal konta spoglądają na nas smoki, to ciekawy element fantasy, który przypomniał nam klimat bajki "Jak wytresować smoka". Dzieci podczas zwiedzania mogą policzyć te potwory, małe i duże. To nie lada wyzwanie, bo smoków jest mnóstwo i sami właściciele już chyba nie wiedzą dokładnie ile 🙂 Ten główny smok to Grynbos, pięknie wkomponowany w zabudowania grodu!Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie - smok Grynbos
Stara Baśń w Grybowie - smok Grynbos

Historyczne muzeum w grodzie Stara Baśń

Gród Stara Baśń to swoiste muzeum historyczne, dostępne dla turystów. Ten współczesny "zamek" czynny jest codziennie, ale skierowany jest w dużej mierze dla grup zorganizowanych, toteż przed wizytą dowiedz się, czy nie jest akurat zarezerwowany przez grupę. Na miejscu nie ma restauracji, ale grupy mogą liczyć na skosztowanie jadła i napitków z czasów średniowiecznych oraz podglądnąć życie mieszkańców i rycerstwa z tego okresu. Odbywają się tutaj pokazy średniowiecznego rzemiosła, wypieki chleba czy wędzenie mięsiwa i ryb. 

Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie

Festiwal Smaków Dawnych na zamku Stara Baśń

Prawdziwych smakołyków przeszłości skosztowaliśmy tutaj podczas Festiwalu Smaków Dawnych. Wtedy w tej pięknej scenerii serwowano turystom swojskie dania rodem ze średniowiecza. Przygotowali je wyśmienici kucharze z całej Polski, zrzeszeni w Euro-Toques Polska.

Zajrzyj do grodu Stara Baśń i daj się porwać tej fascynującej opowieści, w której przeplata się wiele wątków i która niesie bardzo ciekawe treści, od wojów mongolskich i rycerzy, przez czarownice, po czarodziejskie smoki.

Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie

Nasz film

Zobacz nasz film z pobytu w Starej Baśni. Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Gród Stara Baśń czynny jest codziennie 13.00-15.00, w niedzielę 11.00-18.00
Przed wizytą indywidualną warto zorientować się, czy w danym dniu gród jest dostępny, bo bywa w całości zarezerwowany dla grup.
Bilet: normalny 20 zł
Parking: bezpłatny na miejscu
Strona zamku: www.zamekstarabasn.pl

Adres

Zamek Stara Baśń
ul. Grottgera 15, Grybów
tel. 694-499-488

GPS: 49°37'14N, 20°56'56E

Nowy Sącz noclegi

Nowy Sącz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Gród Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie
Gród Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie
Stara Baśń w Grybowie
Nowy Sącz Małopolska
Normalna
czynne cały rok dla rodziny dla dzieci wstęp płatny zamki dostępne dla wózków grody
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023