Zamek Stara Baśń w Grybowie, jaki

Zamek "Stara Baśń" w Grybowie koło Nowego Sącza to rekonstrukcja średniowiecznego grodu warownego założonego przez Bolka zwanego Gniewnym, gdzie według legendy w 1287 roku zostały rozbite wojska wnuka Batu-Chana (wnuka Czyngis-Chana) w czasie trzeciej ekspansji mongolskiej na Europę.Cofnąwszy się o paręset lat i wtapiając się w mroki historii, w Starej Baśni można przenieść się w czasy naszych pradziadów i poczuć atmosferę tamtych lat, spróbować jadła i napitków z czasów średniowiecznych oraz podglądnąć życie mieszkańców i rycerstwa z tego okresu.

Na terenie grodu znajduje się muzeum, miasteczko średniowiecznych zabaw dla dzieci, ścianki wspinaczkowe dla młodzieży, pokazy średniowiecznego rzemiosła, wypieki chleba, wędzenie mięsiwa i ryb, sala biesiadna oraz kolej tyrolska.

Zamek Stara Baśń
ul. Grottgera 15, Grybów
tel. 694-499-488
www.zamekstarabasn.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°37'13" N, 20°56'56" E
Małopolskie
2019-09-16
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą