Wieża widokowa w Kotowicach

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Wieża widokowa w Kotowicach na Dolnym Śląsku to bardzo ciekawy i oryginalny twór, który ostatnimi czasy licznie przyciąga turystów. To jeden z najoryginalniejszych obiektów turystycznych, jakie powstały w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Otwarcie wieży nastąpiło w czerwcu 2012 roku.

Wieża w Kotowicach ma wysokość 40 metrów, stoi tuż przy brzegu Odry w przysiółku Utrata i stanowi wspaniały punkt widokowy. Podziwiać z niej można ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 - gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia z jego wieżowcami. Przy dobrej pogodzie zobaczysz też Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów.
 
Wieżę w Kotowicach od marca do września można zwiedzać codziennie w godzinach 10.00-20.00, co najważniejsze bezpłatnie. W pobliżu wiodą szlaki rowerowe, tak więc to świetny sposób, aby dotrzeć do wieży. Wokół wieży powstała infrastruktura turystyczna - parking, wiata biwakowa, ławeczki, stojaki na rowery itp.Wieża widokowa
Utrata, Kotowice

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–20:00
  • wtorek: 10:00–20:00
  • środa: 10:00–20:00
  • czwartek: 10:00–20:00
  • piątek: 10:00–20:00
  • sobota: 10:00–20:00
  • niedziela: 10:00–20:00

Noclegi w Dolnym Śląsku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 15)
Twoja ocena
andy
Ciekawe, ale w sumie poza wierzą to dookoła nic nie ma
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024