Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Prudnik Wieża Bramy Dolnej

Wieża Bramy Dolnej w Prudniku

(4.6 głosów: 5)

Prudnik to stare, średniowieczne miasto, które pierwsze umocnienia zyskało już w XIV wieku. Wtedy do miasta prowadziły dwie bramy - górna zwana Nyską oraz dolna, przy której w XV stuleciu dobudowano kamienną wieżę noszącą dziś nazwę Wieża Bramy Dolnej.W 2006 roku wieża ta została gruntownie odrestaurowana i obecnie stanowi cenny zabytek miasta, a przy tym piękną i unikatową pamiątkę jego przeszłości.

Renowacja Wieży Bramy Dolnej doceniona została przez instytucje związane z ochroną dziedzictwa kulturowego i dlatego Ministerstwo Kultury nagrodziło wieżę tytułem Zabytek Zadbany.Wieża jest wtopiona w mury kamienic, obiekt jest murowany o trzech kondygnacjach. Dwie dolne powstały na planie kwadratu, najwyższa natomiast to ośmioboczny krenelaż ze stożkowym hełmem. Początki Wieży sięgają 1481 roku.

Wieża Bramy Dolnej w Prudniku znajduje się niedaleko Rynku, nieco na wschód od głównego placu miasta. To jeden z obowiązkowych punktów do odwiedzenia na turystycznej mapie Prudnika.Wieża Bramy Dolnej
ul. Stefana Batorego 2, Prudnik

Prudnik noclegi

Prudnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Prudnik
Fortyfikacje
Normalna
wieże
50°19'15N, 17°34'59E
16 marzec 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację