Wieża Bramy Dolnej w Prudniku - element średniowiecznych murów miejskich

Prudnik Wieża Bramy Dolnej
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Prudnik to stare, średniowieczne miasto, które pierwsze umocnienia zyskało już w XIV wieku. Wtedy do miasta prowadziły dwie bramy - górna zwana Nyską oraz dolna, przy której w XV stuleciu dobudowano kamienną wieżę noszącą dziś nazwę Wieża Bramy Dolnej.

W 2006 roku wieża ta została gruntownie odrestaurowana i obecnie stanowi cenny zabytek miasta, a przy tym piękną i unikatową pamiątkę jego przeszłości.Prudnik Wieża Bramy Dolnej
Prudnik Wieża Bramy Dolnej

Renowacja Wieży Bramy Dolnej doceniona została przez instytucje związane z ochroną dziedzictwa kulturowego i dlatego Ministerstwo Kultury nagrodziło wieżę tytułem Zabytek Zadbany.

Wieża jest wtopiona w mury kamienic, obiekt jest murowany o trzech kondygnacjach. Dwie dolne powstały na planie kwadratu, najwyższa natomiast to ośmioboczny krenelaż ze stożkowym hełmem. Początki Wieży sięgają 1481 roku.

Wieża Bramy Dolnej w Prudniku znajduje się niedaleko Rynku, nieco na wschód od głównego placu miasta. To jeden z obowiązkowych punktów do odwiedzenia na turystycznej mapie Prudnika.

Prudnik Wieża Bramy Dolnej
Prudnik Wieża Bramy Dolnej

Informacje praktyczne

Wieża Bramy Dolnej
ul. Stefana Batorego 2, PrudnikNoclegi w Prudniku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 5)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024