Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Szlaki w Kraśniku

Szlaki w Kraśniku

Szlak rowerowy Kazimierz Dolny - Kraśnik, 108 km

Szlak wiedzie przez zachodnią część Wyżyny Lubelskiej. Początek trasy w Kazimierzu Dolnym – miasteczku malowniczo położonym nad Wisłą, z pięknym Rynkiem, Farą i ruinami zamku. Następnie przebiega przez Płaskowyż Nałęczowski, objęty ochroną w ramach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Dalej przez wioskę Męćmierz z drewnianą zabudową, przecina Równinę Bełżycką, po drodze mijamy Małopolski Przełom Wisły. W miejscowości Dobre szlak wkracza obszar Kotliny Chodelskiej o monotonnym krajobrazie. Dalej biegnie przez teren Wzniesień Urzędowskich. Przecina Wrzelowiecki Park Krajobrazowy i prowadzi koło zalewu w Kluczkowicach. W miejscowości Józefów znów zbliżamy się do królowej rzek polskich, co jest doskonale widoczne z punktu widokowego koło Nietrzeby. Dalszy odcinek prowadzi doliną Wyżnicy, a następnie Urzędówki, gdzie natrafimy na miejscowości słynące z tradycji garncarskich – Bęczyn i Urzędów. Stąd już bliziutko do Kraśnika. Trasa wiedzie w większości drogami asfaltowymi.Centralny Szlak Rowerowy Roztocza Kraśnik - Lwów, 258,6 km

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza prowadzi przez najciekawsze miejsca słynnego Roztocza - krainy położonej pomiędzy Wyżyną Lubelską a Kotliną Sandomierską. Ciągnie się dość wąskim pasem wzniesień o długości 185 km od Kraśnika do Lwowa. Roztocze jest nadal aktywne geologicznie i podnosi się około 2 mm na rok. Centralny Szlak Rowerowy Roztocza składa sie z III etapów:I etap: Kraśnik - Zwierzyniec, 100,6 km
II etap: Zwierzyniec - Hrebenne, 78 km
III etap: Hebenne - Lwów, 80 km

I etap trasy prowadzi przez teren Roztocza Zachodniego ciągnącego się od Kraśnika po Szczebrzeszyn i Zwierzyniec. Obszar ten pokrywa gruba warstwa lessu zalegająca na skałach wapiennych. Charakterystyczne są tu liczne, długie i głębokie wąwozy, malowniczo ubogacające krajobraz. Najbardziej efektowne sieci wąwozów występują między Batorzem i Turobinem oraz w tzw. Piekiełku pomiędzy Szczebrzeszynem a Kawęczynkiem. Najwyższe wzniesienie Roztocza Zachodniego wynosi 343 m npm (Dąbrowa). Trasa pierwwzego etapu odznacza się średnim stopniem trudności i w większości prowadzi drogami asfaltowymi.
www.szlakirowerowe.lubelskie.pl

Kraśnik noclegi

Kraśnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020