Zagłosuj na nas!
Rajd Rowerowy w Kraśniku

Szlaki w Kraśniku

(4.6 głosów: 5)

Szlak rowerowy Kazimierz Dolny - Kraśnik, 108 km

Szlak wiedzie przez zachodnią część Wyżyny Lubelskiej. Początek trasy w Kazimierzu Dolnym – miasteczku malowniczo położonym nad Wisłą, z pięknym Rynkiem, Farą i ruinami zamku. Następnie przebiega przez Płaskowyż Nałęczowski, objęty ochroną w ramach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Dalej przez wioskę Męćmierz z drewnianą zabudową, przecina Równinę Bełżycką, po drodze mijamy Małopolski Przełom Wisły. W miejscowości Dobre szlak wkracza obszar Kotliny Chodelskiej o monotonnym krajobrazie. Dalej biegnie przez teren Wzniesień Urzędowskich. Przecina Wrzelowiecki Park Krajobrazowy i prowadzi koło zalewu w Kluczkowicach. W miejscowości Józefów znów zbliżamy się do królowej rzek polskich, co jest doskonale widoczne z punktu widokowego koło Nietrzeby. Dalszy odcinek prowadzi doliną Wyżnicy, a następnie Urzędówki, gdzie natrafimy na miejscowości słynące z tradycji garncarskich – Bęczyn i Urzędów. Stąd już bliziutko do Kraśnika. Trasa wiedzie w większości drogami asfaltowymi.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza Kraśnik - Lwów, 258,6 km

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza prowadzi przez najciekawsze miejsca słynnego Roztocza - krainy położonej pomiędzy Wyżyną Lubelską a Kotliną Sandomierską. Ciągnie się dość wąskim pasem wzniesień o długości 185 km od Kraśnika do Lwowa. Roztocze jest nadal aktywne geologicznie i podnosi się około 2 mm na rok. Centralny Szlak Rowerowy Roztocza składa sie z III etapów:

I etap: Kraśnik - Zwierzyniec, 100,6 km
II etap: Zwierzyniec - Hrebenne, 78 km
III etap: Hebenne - Lwów, 80 kmI etap trasy prowadzi przez teren Roztocza Zachodniego ciągnącego się od Kraśnika po Szczebrzeszyn i Zwierzyniec. Obszar ten pokrywa gruba warstwa lessu zalegająca na skałach wapiennych. Charakterystyczne są tu liczne, długie i głębokie wąwozy, malowniczo ubogacające krajobraz. Najbardziej efektowne sieci wąwozów występują między Batorzem i Turobinem oraz w tzw. Piekiełku pomiędzy Szczebrzeszynem a Kawęczynkiem. Najwyższe wzniesienie Roztocza Zachodniego wynosi 343 m npm (Dąbrowa). Trasa pierwwzego etapu odznacza się średnim stopniem trudności i w większości prowadzi drogami asfaltowymi.
www.szlakirowerowe.lubelskie.pl

Kraśnik noclegi

Kraśnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraśnik
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021