Szlaki w Kraśniku

0°0'0" N
0°0'0" E
Lubelskie
2017-04-07 08:33:21
m npm
Normalna
Zdjęcia (1)

Szlak rowerowy Kazimierz Dolny - Kraśnik, 108 km

Szlak wiedzie przez zachodnią część Wyżyny Lubelskiej. Początek trasy w Kazimierzu Dolnym – miasteczku malowniczo położonym nad Wisłą, z pięknym Rynkiem, Farą i ruinami zamku. Następnie przebiega przez Płaskowyż Nałęczowski, objęty ochroną w ramach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Dalej przez wioskę Męćmierz z drewnianą zabudową, przecina Równinę Bełżycką, po drodze mijamy Małopolski Przełom Wisły. W miejscowości Dobre szlak wkracza obszar Kotliny Chodelskiej o monotonnym krajobrazie. Dalej biegnie przez teren Wzniesień Urzędowskich. Przecina Wrzelowiecki Park Krajobrazowy i prowadzi koło zalewu w Kluczkowicach. W miejscowości Józefów znów zbliżamy się do królowej rzek polskich, co jest doskonale widoczne z punktu widokowego koło Nietrzeby. Dalszy odcinek prowadzi doliną Wyżnicy, a następnie Urzędówki, gdzie natrafimy na miejscowości słynące z tradycji garncarskich – Bęczyn i Urzędów. Stąd już bliziutko do Kraśnika. Trasa wiedzie w większości drogami asfaltowymi.Centralny Szlak Rowerowy Roztocza Kraśnik - Lwów, 258,6 km

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza prowadzi przez najciekawsze miejsca słynnego Roztocza - krainy położonej pomiędzy Wyżyną Lubelską a Kotliną Sandomierską. Ciągnie się dość wąskim pasem wzniesień o długości 185 km od Kraśnika do Lwowa. Roztocze jest nadal aktywne geologicznie i podnosi się około 2 mm na rok. Centralny Szlak Rowerowy Roztocza składa sie z III etapów:

I etap: Kraśnik - Zwierzyniec, 100,6 km
II etap: Zwierzyniec - Hrebenne, 78 km
III etap: Hebenne - Lwów, 80 kmI etap trasy prowadzi przez teren Roztocza Zachodniego ciągnącego się od Kraśnika po Szczebrzeszyn i Zwierzyniec. Obszar ten pokrywa gruba warstwa lessu zalegająca na skałach wapiennych. Charakterystyczne są tu liczne, długie i głębokie wąwozy, malowniczo ubogacające krajobraz. Najbardziej efektowne sieci wąwozów występują między Batorzem i Turobinem oraz w tzw. Piekiełku pomiędzy Szczebrzeszynem a Kawęczynkiem. Najwyższe wzniesienie Roztocza Zachodniego wynosi 343 m npm (Dąbrowa). Trasa pierwwzego etapu odznacza się średnim stopniem trudności i w większości prowadzi drogami asfaltowymi.
www.szlakirowerowe.lubelskie.pl

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: