Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Szlaki w Kraśniku

Rajd Rowerowy w Kraśniku
4.6

Szlak rowerowy Kazimierz Dolny - Kraśnik, 108 km

Szlak wiedzie przez zachodnią część Wyżyny Lubelskiej. Początek trasy w Kazimierzu Dolnym – miasteczku malowniczo położonym nad Wisłą, z pięknym Rynkiem, Farą i ruinami zamku. Następnie przebiega przez Płaskowyż Nałęczowski, objęty ochroną w ramach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Dalej przez wioskę Męćmierz z drewnianą zabudową, przecina Równinę Bełżycką, po drodze mijamy Małopolski Przełom Wisły. W miejscowości Dobre szlak wkracza obszar Kotliny Chodelskiej o monotonnym krajobrazie. Dalej biegnie przez teren Wzniesień Urzędowskich. Przecina Wrzelowiecki Park Krajobrazowy i prowadzi koło zalewu w Kluczkowicach. W miejscowości Józefów znów zbliżamy się do królowej rzek polskich, co jest doskonale widoczne z punktu widokowego koło Nietrzeby. Dalszy odcinek prowadzi doliną Wyżnicy, a następnie Urzędówki, gdzie natrafimy na miejscowości słynące z tradycji garncarskich – Bęczyn i Urzędów. Stąd już bliziutko do Kraśnika. Trasa wiedzie w większości drogami asfaltowymi.

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza Kraśnik - Lwów, 258,6 km

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza prowadzi przez najciekawsze miejsca słynnego Roztocza - krainy położonej pomiędzy Wyżyną Lubelską a Kotliną Sandomierską. Ciągnie się dość wąskim pasem wzniesień o długości 185 km od Kraśnika do Lwowa. Roztocze jest nadal aktywne geologicznie i podnosi się około 2 mm na rok. Centralny Szlak Rowerowy Roztocza składa sie z III etapów:

I etap: Kraśnik - Zwierzyniec, 100,6 km
II etap: Zwierzyniec - Hrebenne, 78 km
III etap: Hebenne - Lwów, 80 km

I etap trasy prowadzi przez teren Roztocza Zachodniego ciągnącego się od Kraśnika po Szczebrzeszyn i Zwierzyniec. Obszar ten pokrywa gruba warstwa lessu zalegająca na skałach wapiennych. Charakterystyczne są tu liczne, długie i głębokie wąwozy, malowniczo ubogacające krajobraz. Najbardziej efektowne sieci wąwozów występują między Batorzem i Turobinem oraz w tzw. Piekiełku pomiędzy Szczebrzeszynem a Kawęczynkiem. Najwyższe wzniesienie Roztocza Zachodniego wynosi 343 m npm (Dąbrowa). Trasa pierwwzego etapu odznacza się średnim stopniem trudności i w większości prowadzi drogami asfaltowymi.
www.szlakirowerowe.lubelskie.pl

Noclegi w Kraśniku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Booking.com
(4.6 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024