Rajd Rowerowy w Kraśniku

Szlaki w Kraśniku

(4.6 głosów: 5)

Szlak rowerowy Kazimierz Dolny - Kraśnik, 108 km

Szlak wiedzie przez zachodnią część Wyżyny Lubelskiej. Początek trasy w Kazimierzu Dolnym – miasteczku malowniczo położonym nad Wisłą, z pięknym Rynkiem, Farą i ruinami zamku. Następnie przebiega przez Płaskowyż Nałęczowski, objęty ochroną w ramach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Dalej przez wioskę Męćmierz z drewnianą zabudową, przecina Równinę Bełżycką, po drodze mijamy Małopolski Przełom Wisły. W miejscowości Dobre szlak wkracza obszar Kotliny Chodelskiej o monotonnym krajobrazie. Dalej biegnie przez teren Wzniesień Urzędowskich. Przecina Wrzelowiecki Park Krajobrazowy i prowadzi koło zalewu w Kluczkowicach. W miejscowości Józefów znów zbliżamy się do królowej rzek polskich, co jest doskonale widoczne z punktu widokowego koło Nietrzeby. Dalszy odcinek prowadzi doliną Wyżnicy, a następnie Urzędówki, gdzie natrafimy na miejscowości słynące z tradycji garncarskich – Bęczyn i Urzędów. Stąd już bliziutko do Kraśnika. Trasa wiedzie w większości drogami asfaltowymi.Centralny Szlak Rowerowy Roztocza Kraśnik - Lwów, 258,6 km

Centralny Szlak Rowerowy Roztocza prowadzi przez najciekawsze miejsca słynnego Roztocza - krainy położonej pomiędzy Wyżyną Lubelską a Kotliną Sandomierską. Ciągnie się dość wąskim pasem wzniesień o długości 185 km od Kraśnika do Lwowa. Roztocze jest nadal aktywne geologicznie i podnosi się około 2 mm na rok. Centralny Szlak Rowerowy Roztocza składa sie z III etapów:

I etap: Kraśnik - Zwierzyniec, 100,6 km
II etap: Zwierzyniec - Hrebenne, 78 km
III etap: Hebenne - Lwów, 80 kmI etap trasy prowadzi przez teren Roztocza Zachodniego ciągnącego się od Kraśnika po Szczebrzeszyn i Zwierzyniec. Obszar ten pokrywa gruba warstwa lessu zalegająca na skałach wapiennych. Charakterystyczne są tu liczne, długie i głębokie wąwozy, malowniczo ubogacające krajobraz. Najbardziej efektowne sieci wąwozów występują między Batorzem i Turobinem oraz w tzw. Piekiełku pomiędzy Szczebrzeszynem a Kawęczynkiem. Najwyższe wzniesienie Roztocza Zachodniego wynosi 343 m npm (Dąbrowa). Trasa pierwwzego etapu odznacza się średnim stopniem trudności i w większości prowadzi drogami asfaltowymi.
www.szlakirowerowe.lubelskie.pl

Kraśnik noclegi

Kraśnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraśnik
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki
07 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację