Waniewo. Atrakcje, które warto zwiedzić

Narwiański PN - kładka Waniewo Śliwno
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Waniewo to ciekawa wioska w województwie podlaskim, leżąca nad rozlewiskami Narwi, na zachód od Białegostoku, w bardzo malowniczych terenach Narwiańskiego Parku Narodowego.

Nazwa Waniewo pochodzi od imienia Wania, wieś powstała jako gród mazowiecki strzegący przeprawy przez Narew. W XV wieku Waniewo należało do książąt litewskich, istniał tu wówczas zamek i most przerzucony przez rzekę.

Narwiański Park Narodowy
Narwiański Park Narodowy


Zabytki w Waniewie

- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ul. Puchalskiego - neoromańska świątynia ukończona w 1887 roku, stoi w miejscu XV-wiecznego kościoła, podczas wojny niemal całkowicie zniszczony, później odbudowany, we wnętrzu kryje zabytkowe wyposażenie

- Dzwonnica, ul. Puchalskiego - neoromańska murowana budowla z cegły z 1880 roku

Narew
Narew

- Kaplica cmentarna

Atrakcje w Waniewie

- Kładka nad Narwią - atrakcyjna przeprawa przez Narew i jej rozlewiska z Waniewa do Śliwna leżącego po drugiej stronie rzeki, prócz drewnianej kładki są tutaj dostępne tratwy, którymi poruszać się można ponad mokradłami, w miejscu dawnego zamku stoi wieża obserwacyjna, w sumie dostępne są dwie wieże na trasie

wieża obserwacyjna
Narwiański Park Narodowy
Waniewo


- Narwiański Park Narodowy

Noclegi w Waniewie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Waniewo, kościół
Waniewo
Waniewo, cmentarz
Narwiański Park Narodowy
Kościół w Waniewie
Kładka nad Narwią
Wieża obserwacyjna
Kładka nad Narwią
(4.6 głosów: 22)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 22)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Andrzej Sirko
Kładka pięknie wykonana. Jest tylko poważny problem z wejściem na kładkę. Dzisiaj jest więcej niż 1 metr różnicy w poziomach między kładką a tratwą do przeprawy. Jest po prostu niski poziom wody. Wiele chętnych starszych osób lub z małymi dziećmi zawraca. Wystarczy dodać nieduże drabinki , aby można było zejść na tratwę lub z niej wyjść.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024