Goniądz

Goniądz

(4.6 głosów: 15)

Goniądz to zaciszne miasteczko w województwie podlaskim, leżące niedaleko Moniek, nad samą Biebrzą, przy turystycznym szlaku wodnym Biebrzy łączącym jeziora Równiny Augustowskiej i Pojezierza Ełckiego z Narwią. Goniądz był niegdyś miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego, ale dziś to nie zabytki czy historia są mocą tego miejsca, a cudna, nieskażona przyroda! Wprost z ulic miasteczka podziwiać można Biebrzański Park Narodowy, z wszystkimi jego dobrodziejstwami.Ciekawostką jest, że w 2010 roku Goniądz trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, kiedy w ramach Zlotu Klubu Ptaków Polskich ustanowiono rekord świata w kategorii największego obrazu zwierzęcia ułożonego z ludzi. Wówczas ponad 1300 osób ułożyło postać Bociana Białego.

Biebrza w Goniądzu
Biebrza w Goniądzu

Atrakcje w Goniądzu

Goniądz nie jest dużą miejscowością, ale oferuje kilka ciekawych atrakcji pozwala odpocząć od zgiełku i hałasu innych regionów Polski. Tutaj przeżyjesz wspaniałą przygodę w stylu slow travel. Poznaj najlepsze atrakcje w Goniądzu!1. Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy to rozległy, piękny i zaciszny teren z czerwoną i zieloną ścieżką przyrodniczą Terenowego Ośrodka Edukacyjnego BPN, z kładką na rozlewiskach Biebrzy i wieżami obserwacyjnymi, przeprawą promową i innymi atrakcjami. Największym atutem Biebrzańskiego Parku Narodowego jest ogromne bogactwo ptactwa, które wiosną na rozlewiskach są wspaniałym widowiskiem, zdarza się tutaj spotkać łosia

Biebrzański Park Narodowy
Biebrzański Park Narodowy
Kładka i wieża w BPN
Kładka i wieża w BPN

2. Twierdza Osowiec

Twierdza Osowiec koło Goniądza udostępniona jest do zwiedzania w formie Muzeum (Fort I), a także widoczna ze ścieżki znakowanej na zielono (Fort II), dostępna jest też ścieżka Fort IVTwierdza Osowiec Fort II
Twierdza Osowiec Fort II
Osowiec
Osowiec

3. Rzeka Biebrza w Goniądzu

Biebrza to niezwykle malownicza rzeka, przepływa przez sam Goniądz i powstała tu plaża oraz kąpielisko

4. Kościół Św. Agnieszki w Goniądzu

Kościół Św. Agnieszki w Goniądzu to neobarokowa świątynia z XX wieku, stojąca w centrum Goniądza

5. Kaplica Św. Floriana

Kaplica Św. Floriana stoi na wzniesieniu, za kościołem Św. Agnieszki w Goniądzu

6. Kaplica Św. Ducha

Kaplica Św. Ducha to cmentarna kaplica

Podlasie - Biebrza
Punkt widokowy na Biebrzę i BPN w Goniądzu
Goniądz
Goniądz
kąpielisko w Goniądzu
Goniądz
wielka łabędzia rodzina
Boćków było mega
Ścieżka Terenowego Ośr. Edukacyjnego Osowiec
Kładka w BPN-ie
kajakowa Biebrza
konie w Goniądzu

Goniądz noclegi

Goniądz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Goniądzu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°29'23N, 22°44'6E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021