Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Augustów molo

Augustów to ciekawe miasto leżące na północno-wschodnim krańcu Polski, w województwie podlaskim, na południe od Suwałk.Augustów leży na popularnym szlaku tranzytowym Via Baltica, który łączy Europę z krajami nadbałtyckimi i skandynawskimi. Krzyżują się tu drogi z Warszawy (nr 61), Białegostoku (nr 19) i Olsztyna (nr 16), które wiodą w stronę Suwałk, a następnie ku przejściom granicznym w Budzisku i Ogrodnikach. Przez miasto biegnie linia kolejowa z Białegostoku do Suwałk i dalej do Kowna i Wilna.

Augustów bulwar
Augustów bulwar

Augustów to jeden z atrakcyjniejszych ośrodków turystycznych w tym regionie, latem tętniący życiem i oferujący wspaniały wypoczynek nie tylko wodniakom, ale i plażowiczom i miłośnikom kąpieli.Atrakcje w Augustowie

Cennym zabytkiem w Augustowie jest Bazylika Mniejsza, ale Augustów i jego okolice to przede wszystkim świetne miejsce na rodzinny wypoczynek, szczególnie aktywny. Z miasta wychodzi sześć znakowanych przez PTTK szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. Wokół pełno jest pięknych jezior, z których najważniejsze jest Jezioro Necko z plażą miejską, lasów z Puszczą Augustowską na czele i innych ciekawych przyrodniczo miejsc, np. Dolina Rospudy czy Biebrzański Park Narodowy. Ponadto dobrze rozwinięta jest infrastruktura turystyczna - pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, przystań jachtowa, kąpielisko, bulwar, rejsy statkami, bary oraz restauracje.

Promenada prowadząca nad kąpielisko
Bulwar Augustów
Jezioro Necko

Kanał Augustowski

Niecodzienną, wręcz unikatową atrakcją Augustowa jest Kanał Augustowski. Ma długość nieco ponad 100 km i łączy wody rzek Wisły oraz Niemna. To wspaniały, zabytkowy szlak wodny, na którym powstało kilkadziesiąt śluz otwieranych ręczni, jak za dawnych czasów. Wyrównują one poziom wód w poszczególnych fragmentach Kanału. Żegluga Augustowska wykorzystuje ten system do rejsów turystycznych. Jedna z wielu śluz znajduje się w centrum Augustowa, łatwo dostępna jest też śluza we wsi Przewięź, łącząca Jezioro Studzieniczne i Białe Augustowskie.Rekreacja wodna

Augustów to ponadto miasto sportów wodnych, spotkać tu można kajakarzy, żeglarzy, wioślarzy i narciarzy wodnych. Istnieje tu również wyciąg dla narciarzy wodnych - pierwszy profesjonalny taki wyciąg w Polsce. Jego długość wynosi 740 m, a maksymalna prędkość do 58 km/h. Miasto za otwarcie wyciągu otrzymało prestiżową nagrodę Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Przebiśnieg ’99. Dla turystów żądnych adrenaliny, świetną sprawą będą z pewnością loty na paralotni ciągniętej przez motorówkę.

plaża w Augostowie
plaża w Augostowie
Kanał Augustowski
Kanał Augustowski Śluza Augustów
Augustow
Augustów Pomnik króla Zygmunta Augusta
Augustów bazylika
Albatros
Augustów
Augustów pałąc
Augustów Muzeum Kanału Aug.
Augustów
Kanał Augustowski
Augustów
Augustów Kanał
Żegluga Augustowska
Augustów rynek, Jan Nowak
Przewięż śluza na k.Augustowskim, Jan Nowak
Augustów pomnik Z.Augusta, Jan Nowak
Jez. Białe Augustowskie
Śluza Przewięź
Śluza Przewięź Kanał Augustowski
Jezioro Studzieniczne
Studzieniczna drewniany kościół parafialny
Studzieniczna Kaplica na Wyspie
Augustów_stadnina_koni, Justyna
Augustów_Gokarty, Justyna
Augustów_Bazylika_Mniejsza, Justyna
Augustów, Piter Bortniczuk
Augustów, Piter Bortniczuk
Augustów, Piter Bortniczuk
Augustów, Piter Bortniczuk
Augustów, Piter Bortniczuk
Augustów, karolina91x1 Murawska
Augustów, Katarzyna Ziniewicz
Augustów, Katarzyna Ziniewicz
Augustów, Katarzyna Ziniewicz
Augustów_Rzeka_Netta, Justyna

Augustów noclegi

Augustów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Augustowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
53°50'39N, 22°58'44E
11 styczeń 2016
03 luty 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Augustów na blogu

Dolina Rospudy na Suwalszczyźnie

Rospuda bierze swój początek ze strumieni wypływających ze zboczy leżących w pobliżu Puszczy Rominckiej. Właściwa rzeka wypływa z Jeziora Czarnego, a dalej przepływa przez szereg wąskich, polodowcowych jezior: Rospuda Filipowska, Kamienne, Długie, Garbaś, Głębokie, Sumowo, Okrągłe, Bolesty i Rospuda Augustowska, do którego uchodzi. Poprzez rzekę prowadzi malowniczy, ale dość uciążliwy szlak kajakowy o długości 67 km. W górnym biegu Rospuda ma wąskie i kręte koryto,...
25 czerwiec 2007 17:59

Wasze podróże do Augustowa

Suwalszczyzna
12 czerwiec 2016 16:10
Atrakcje wokół jeziora Wigry
11 czerwiec 2016 20:40
Mazury - Ełk i Augustów
26 sierpień 2015 13:09
Dwa dni w Augustowie!
02 czerwiec 2012 11:33
Dwa dni w Augustowie
02 czerwiec 2012 11:31
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację