53°50'39" N
22°58'44" W
Podlaskie
2016-01-11 13:29:01
Augustów, Anna Piernikarczyk
Augustów, Anna Piernikarczyk
Augustów bulwar, Anna Piernikarczyk
Promenada prowadząca nad kąpielisko, Anna Piernikarczyk
Bulwar Augustów, Anna Piernikarczyk
Jezioro Necko, Anna Piernikarczyk
plaża w Augostowie, Anna Piernikarczyk
Kanał Augustowski, Anna Piernikarczyk
Kanał Augustowski Śluza Augustów, Anna Piernikarczyk
Augustow, Anna Piernikarczyk
Augustów Pomnik króla Zygmunta Augusta, Anna Piernikarczyk
Augustów bazylika, Anna Piernikarczyk
Albatros, Anna Piernikarczyk
Augustów, Anna Piernikarczyk
Augustów pałąc, Anna Piernikarczyk
Augustów Muzeum Kanału Aug., Anna Piernikarczyk
Zdjęcia Augustowa (43)

Augustów to ciekawe miasto leżące na północno-wschodnim krańcu Polski, w województwie podlaskim, na południe od Suwałk.Augustów leży na popularnym szlaku tranzytowym Via Baltica, który łączy Europę z krajami nadbałtyckimi i skandynawskimi. Krzyżują się tu drogi z Warszawy (nr 61), Białegostoku (nr 19) i Olsztyna (nr 16), które wiodą w stronę Suwałk, a następnie ku przejściom granicznym w Budzisku i Ogrodnikach. Przez miasto biegnie linia kolejowa z Białegostoku do Suwałk i dalej do Kowna i Wilna.

Augustów to jeden z atrakcyjniejszych ośrodków turystycznych w tym regionie, latem tętniący życiem i oferujący wspaniały wypoczynek nie tylko wodniakom, ale i plażowiczom i miłośnikom kąpieli.

Atrakcje w Augustowie

Cennym zabytkiem w Augustowie jest Bazylika Mniejsza, ale Augustów i jego okolice to przede wszystkim świetne miejsce na rodzinny wypoczynek, szczególnie aktywny. Z miasta wychodzi sześć znakowanych przez PTTK szlaków turystycznych pieszych i rowerowych. Wokół pełno jest pięknych jezior, z których najważniejsze jest Jezioro Necko z plażą miejską, lasów z Puszczą Augustowską na czele i innych ciekawych przyrodniczo miejsc, np. Dolina Rospudy czy Biebrzański Park Narodowy. Ponadto dobrze rozwinięta jest infrastruktura turystyczna - pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, przystań jachtowa, kąpielisko, bulwar, rejsy statkami, bary oraz restauracje.Kanał Augustowski

Niecodzienną, wręcz unikatową atrakcją Augustowa jest Kanał Augustowski. Ma długość nieco ponad 100 km i łączy wody rzek Wisły oraz Niemna. To wspaniały, zabytkowy szlak wodny, na którym powstało kilkadziesiąt śluz otwieranych ręczni, jak za dawnych czasów. Wyrównują one poziom wód w poszczególnych fragmentach Kanału. Żegluga Augustowska wykorzystuje ten system do rejsów turystycznych. Jedna z wielu śluz znajduje się w centrum Augustowa, łatwo dostępna jest też śluza we wsi Przewięź, łącząca Jezioro Studzieniczne i Białe Augustowskie.

Rekreacja wodna

Augustów to ponadto miasto sportów wodnych, spotkać tu można kajakarzy, żeglarzy, wioślarzy i narciarzy wodnych. Istnieje tu również wyciąg dla narciarzy wodnych - pierwszy profesjonalny taki wyciąg w Polsce. Jego długość wynosi 740 m, a maksymalna prędkość do 58 km/h. Miasto za otwarcie wyciągu otrzymało prestiżową nagrodę Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Przebiśnieg ’99. Dla turystów żądnych adrenaliny, świetną sprawą będą z pewnością loty na paralotni ciągniętej przez motorówkę.

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2011-08-24 10:59:00

Polecam!

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: