Szlaki turystyczne w Niemodlinie

Niemodliński staw
4.2

Niebieski "Szlak martyrologii jeńców wojennych": Niemodlin - Szadurczyce, 15 km

Szlak pieszy i rowerowy rozpoczyna się na dworcu PKS w Niemodlinie. Ulicą Wojska Polskiego kierujemy się w stronę niemodlińskiego Rynku, po przejściu mostu na Ścinawie skręcamy w ul. Lwowską, po kilkuset metrach szlak skręca w dróżkę wiodącą przez ogródki działkowe, po czym wychodzi na ul. Korfantego.

Dalej prowadzi ul. Daszyńskiego, mijamy zabudowania dawnego PGR-u i opuszczamy granice Niemodlina. Po około 2 km dochodzimy do basenu w Lipnie. Tu skręcamy w prawo, w las. Przekraczając ruiny dawnej bramy wjazdowej, podążamy dalej wygodnym leśnym duktem. Po około 20 minutach dochodzimy do zabudowań w parku będącym jednym z pierwszych ogrodów botanicznych na ziemiach polskich. W parku możemy podziwiać rzadkie okazy drzew, jest nawet kilka pomników przyrody. Atrakcją są pięknie kwitnące rododendrony. Parkiem opiekuje się pobliskie Technikum Leśne w Tułowicach.Kolejnymi atrakcjami na szlaku są: głaz narzutowy, kaplica pustelnika oraz źródełko pustelnika. Wychodzimy na szosę Jaczowice - Lipno - Tułowice Małe. Po prawej stronie stoi stary drewniany dom. Po około 200 metrach szlak skręca w lewo, ponownie w las. Zwróć uwagę na oznakowanie szlaku, szczególnie na skrzyżowaniach dróg leśnych.

Następna miejscowość to Goszczowice, skąd asfaltową szosą podążamy do Łambinowic, w których po prawej stronie mijamy stary cmentarz jeniecki, poligon wojskowy oraz główny cel naszej wycieczki - Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach (dni powszednie: 9.00-16.00, niedziele i święta: 10.00-17.00, wstęp wolny). Z Łambinowic szlak prowadzi do Szadurczyc, gdzie znajduje się pomnik martyrologii jeńców wojnnych.

Żółty "Szlak przez Bory Niemodlińskie": Niemodlin - Wąwelno

Szlak rusza z Niemodlina i biegnie w kierunku Szydłowca Śląskiego, dalej skrajem Rzędziwojowic prowadzi nad Staw Sangów i później do Dąbrowy. Stamtąd odbija na południe, omija Sokolniki i dochodzi do Wąwelna, gdzie się kończy. Trasa wiedzie przez malownicze tereny o nieskażonej przyrodzie, jest to wymarzona forma weekendowego czynnego wypoczynku z rodziną na łonie natury.

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Noclegi w Niemodlinie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 5)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024