Szlaki turystyczne w Niemodlinie

Szlaki turystyczne w Niemodlinie
Niemodlin
Szlaki turystyczne
szlaki
Normalna
Opolskie
2017-04-07
2020-01-28 13:46
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Niebieski "Szlak martyrologii jeńców wojennych": Niemodlin - Szadurczyce, 15 km

Szlak pieszy i rowerowy rozpoczyna się na dworcu PKS w Niemodlinie. Ulicą Wojska Polskiego kierujemy się w stronę niemodlińskiego Rynku, po przejściu mostu na Ścinawie skręcamy w ul. Lwowską, po kilkuset metrach szlak skręca w dróżkę wiodącą przez ogródki działkowe, po czym wychodzi na ul. Korfantego.Dalej prowadzi ul. Daszyńskiego, mijamy zabudowania dawnego PGR-u i opuszczamy granice Niemodlina. Po około 2 km dochodzimy do basenu w Lipnie. Tu skręcamy w prawo, w las. Przekraczając ruiny dawnej bramy wjazdowej, podążamy dalej wygodnym leśnym duktem. Po około 20 minutach dochodzimy do zabudowań w parku będącym jednym z pierwszych ogrodów botanicznych na ziemiach polskich. W parku możemy podziwiać rzadkie okazy drzew, jest nawet kilka pomników przyrody. Atrakcją są pięknie kwitnące rododendrony. Parkiem opiekuje się pobliskie Technikum Leśne w Tułowicach.

Kolejnymi atrakcjami na szlaku są: głaz narzutowy, kaplica pustelnika oraz źródełko pustelnika. Wychodzimy na szosę Jaczowice - Lipno - Tułowice Małe. Po prawej stronie stoi stary drewniany dom. Po około 200 metrach szlak skręca w lewo, ponownie w las. Zwróć uwagę na oznakowanie szlaku, szczególnie na skrzyżowaniach dróg leśnych.

Następna miejscowość to Goszczowice, skąd asfaltową szosą podążamy do Łambinowic, w których po prawej stronie mijamy stary cmentarz jeniecki, poligon wojskowy oraz główny cel naszej wycieczki - Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach (dni powszednie: 9.00-16.00, niedziele i święta: 10.00-17.00, wstęp wolny). Z Łambinowic szlak prowadzi do Szadurczyc, gdzie znajduje się pomnik martyrologii jeńców wojnnych.Żółty "Szlak przez Bory Niemodlińskie": Niemodlin - Wąwelno

Szlak rusza z Niemodlina i biegnie w kierunku Szydłowca Śląskiego, dalej skrajem Rzędziwojowic prowadzi nad Staw Sangów i później do Dąbrowy. Stamtąd odbija na południe, omija Sokolniki i dochodzi do Wąwelna, gdzie się kończy. Trasa wiedzie przez malownicze tereny o nieskażonej przyrodzie, jest to wymarzona forma weekendowego czynnego wypoczynku z rodziną na łonie natury.

Niemodlin noclegi

Niemodlin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021