Niemodliński staw

Szlaki turystyczne w Niemodlinie

(4.2 głosów: 5)
Przewodnik Pdf Noclegi

Niebieski "Szlak martyrologii jeńców wojennych": Niemodlin - Szadurczyce, 15 km

Szlak pieszy i rowerowy rozpoczyna się na dworcu PKS w Niemodlinie. Ulicą Wojska Polskiego kierujemy się w stronę niemodlińskiego Rynku, po przejściu mostu na Ścinawie skręcamy w ul. Lwowską, po kilkuset metrach szlak skręca w dróżkę wiodącą przez ogródki działkowe, po czym wychodzi na ul. Korfantego.Dalej prowadzi ul. Daszyńskiego, mijamy zabudowania dawnego PGR-u i opuszczamy granice Niemodlina. Po około 2 km dochodzimy do basenu w Lipnie. Tu skręcamy w prawo, w las. Przekraczając ruiny dawnej bramy wjazdowej, podążamy dalej wygodnym leśnym duktem. Po około 20 minutach dochodzimy do zabudowań w parku będącym jednym z pierwszych ogrodów botanicznych na ziemiach polskich. W parku możemy podziwiać rzadkie okazy drzew, jest nawet kilka pomników przyrody. Atrakcją są pięknie kwitnące rododendrony. Parkiem opiekuje się pobliskie Technikum Leśne w Tułowicach.

Kolejnymi atrakcjami na szlaku są: głaz narzutowy, kaplica pustelnika oraz źródełko pustelnika. Wychodzimy na szosę Jaczowice - Lipno - Tułowice Małe. Po prawej stronie stoi stary drewniany dom. Po około 200 metrach szlak skręca w lewo, ponownie w las. Zwróć uwagę na oznakowanie szlaku, szczególnie na skrzyżowaniach dróg leśnych.Następna miejscowość to Goszczowice, skąd asfaltową szosą podążamy do Łambinowic, w których po prawej stronie mijamy stary cmentarz jeniecki, poligon wojskowy oraz główny cel naszej wycieczki - Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach (dni powszednie: 9.00-16.00, niedziele i święta: 10.00-17.00, wstęp wolny). Z Łambinowic szlak prowadzi do Szadurczyc, gdzie znajduje się pomnik martyrologii jeńców wojnnych.

Żółty "Szlak przez Bory Niemodlińskie": Niemodlin - Wąwelno

Szlak rusza z Niemodlina i biegnie w kierunku Szydłowca Śląskiego, dalej skrajem Rzędziwojowic prowadzi nad Staw Sangów i później do Dąbrowy. Stamtąd odbija na południe, omija Sokolniki i dochodzi do Wąwelna, gdzie się kończy. Trasa wiedzie przez malownicze tereny o nieskażonej przyrodzie, jest to wymarzona forma weekendowego czynnego wypoczynku z rodziną na łonie natury.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Niemodlin noclegi

Niemodlin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Niemodlin
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki
07 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację