Ścinawa, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Ścinawa

(3.7 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ścinawa to małe miasteczko w województwie dolnośląskim, leżące pomiędzy Lubinem a Wołowem, na północny zachód od Wrocławia.

Ścinawa posiada długowieczny rodowód, została założona około 1200 roku, a prawa miejskie zyskała w połowie XIII wieku. Podczas II wojny światowej Niemcy zamienili miasto w twierdzę, był to wówczas silny punkt oporu wojsk hitlerowskich, ale po ciężkich walkach 31 stycznia 1945 roku Ścinawa została zdobyta przez liczne wojsko radzieckie.Zabytki w Ścinawie

- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego - gotycki kościół z XV wieku

- Ratusz - współczesny budynek z zachowaną gotycką wieżą z XV wieku

- Zabytkowe kamienicew tm kościół. ratusz , kamienice

- Czołg, Rynek - zabytkowy czołg T34, który jest symbolem II wojny światowej, kiedy Ścinawa była twierdzą 

 

Atrakcje Ścinawy

Noclegi w Ścinawie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Ścinawa - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Ścinawy

Turyści najczęściej odwiedzają: Czołg w Ścinawie, a potem i .

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022