Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°24'57" N, 16°25'39" E
Dolnośląskie
2016-10-23
2020-02-03 02:00

Opis Ścinawy

Ścinawa to małe miasteczko w województwie dolnośląskim, leżące pomiędzy Lubinem a Wołowem, na północny zachód od Wrocławia.Ścinawa posiada długowieczny rodowód, została założona około 1200 roku, a prawa miejskie zyskała w połowie XIII wieku. Podczas II wojny światowej Niemcy zamienili miasto w twierdzę, był to wówczas silny punkt oporu wojsk hitlerowskich, ale po ciężkich walkach 31 stycznia 1945 roku Ścinawa została zdobyta przez liczne wojsko radzieckie.

Zabytki w Ścinawie

- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego - gotycki kościół z XV wieku

- Ratusz - współczesny budynek z zachowaną gotycką wieżą z XV wieku- Zabytkowe kamienicew tm kościół. ratusz , kamienice

- Czołg, Rynek - zabytkowy czołg T34, który jest symbolem II wojny światowej, kiedy Ścinawa była twierdzą 

 

Ścinawa noclegi

Ścinawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Ścinawie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020