Stajnie Książęce w Pszczynie

Stajnie Książęce w Pszczynie

(4.6 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Warty odwiedzenia jest bardzo okazały kompleks Stajni Książęcych w Pszczynie przy ul. Basztowej, który powstał w II połowie XIX wieku, za czasów Hochbergów. To element Parku Zamkowego i założenia zamkowego. Wozownię wybudowano w 1864 roku, stajnie wraz z siodlarnią w latach 1866-67, natomiast do budowy ujeżdżalni przystąpiono w 1869 roku. Murowane garaże dla dziewięciu książęcych samochodów wzniesiono dużo później, między 1904 a 1910 rokiem. Stajnie można zwiedzać w ramach Muzeum Zamkowego, na ich terenie organizowane są także wystawy stałe i czasowe. 

 Stajnie Książęce w Pszczynie
Stajnie Książęce w Pszczynie
 Stajnie Książęce w Pszczynie
Stajnie Książęce w Pszczynie

W pobliżu Stajni rozlewa się ładny staw z ptactwem, a dalej można pospacerować po rozległym i malowniczym Parku Zamkowym, z Herbaciarnią na wyspie. Koniecznie odwiedzić trzeba pobliski Zamek, warto też wstąpić na Rynek.Staw przy Stajniach
Staw przy Stajniach

Adres

Stajnie Książęce - Kawiarnia
ul. Basztowa, Pszczyna

GPS: 49°58'46N, 18°56'34E

Pszczyna noclegi

Pszczyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Pszczyna
Normalna
czynne cały rok zabytki wstęp płatny stajnie muzeum
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023