49°26'21" N, 20°56'6" E
Małopolskie
2016-11-26
2020-01-31 02:01

Opis Słotwin

Słotwiny leżące w województwie małopolskim były niegdyś osobną wsią, a dzisiaj stanowią dzielnicę popularnej Krynicy Zdrój, w Beskidzie Sądeckim.Słotwiny to jeden z ważniejszych krynickich ośrodków narciarskich, położony nad potokiem Słotwinka. Centralną częścią Słotwin jest ulica Słotwińska.

Zabytki w Słotwinach

- Dawna cerkiew Opieki Najświętszej Marii Panny - obecnie kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cerkiew zbudowano w latach 1887-88, jest to budowla drewniana o konstrukcji zrębowej, szalowana, kryta blachą, z kwadratową wieżą

- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Stara Droga - nowy kościół parafialny w Słotwinach, w okresie Bożego Narodzenia przed kościołem jest wystawiana piękna szopka autorstwa miejscowego rzeźbiarza Kazimierza BoreckiegoAtrakcje w Słotwinach

- Kompleks Narciarski Słotwiny, ul. Słotwińska 53 - najstarszy ośrodek narciarski w Krynicy Zdroju, oferuje 4 wyciągi narciarskie, w tym 3 orczykowe i jeden krzesełkowy, trasy posiadają tu homologację FIS, są naśnieżane i oświetlone. Ponadto działa szkoła narciarska i wypożyczalnia sprzętu.
www.slotwiny.pl

Słotwiny noclegi

Słotwiny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Słotwinach. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021