Skansen w Wygiełzowie

50°4'33" N
19°26'17" W
Małopolskie
2015-05-14 10:14:32
271m npm
Ważna
Zdjęcia (8)

Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie znajduje się w gminie Babice, niedaleko Chrzanowa, malowniczo położony w dolinie Wisły, u stóp wapiennego wzgórza z ruinami zamku Lipowiec, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.Skansen istnieje od 1973 roku, a od kilku lat właśnie wraz z zamkiem Lipowiec stanowią atrakcyjne dla rodzin z dziećmi Muzeum. W Skansenie w Wygiełzowie znajduje się kilkadziesiąt cennych zabytków głównie architektury drewnianej, m.in ciekawy kościół z Ryczowa, spichlerze, chałupy, dom miejski czy okazały Dwór z Drogini.

Imprezy w Skansenie

W Parku Etnograficznym w Wygiełzowie oraz na zamku Lipowiec odbywają się naprawdę ciekawe wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, dlatego miejsce to jest tak atrakcyjne dla rodzin z dziećmi.

Od czerwca do września niemal w każdy weekend coś się tutaj dzieje - Konkurs Potraw Regionalnych "Przy chłopskim stole", Wielkie Warsztaty Regionalne w Wygiełzowie (warsztaty rzemiosła i rękodzieła), „Tajemnice Zamkowej Wieży” - gra terenowa, podczas której można poznać historię zamku, Turniej Rycerski, Zlot Wiedźm i Czarownic, Ziemniaczysko pod Lipowcem, Dożynki, Odpust i inne.Skansen Nadwiślański w Wygiełzowie
Podzamcze 1, Wygiełzów
32/ 613-40- 62
sekretariat@mnpe.pl
www.mnpe.pl

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: