Skansen w Pszczynie

Zagroda Wsi Pszczyńskiej w Pszczynie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Zagroda Wsi Pszczyńskiej czyli niewielki, ale urokliwy skansen znajduje się w centrum pięknej i popularnej Pszczyny, w Parku Dworcowym, który jest przedłużeniem Parku Zamkowego. Skansen w Pszczynie to jeden z cenniejszych obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego. W Skansenie zgromadzono najcenniejsze zabytki zabudowy drewnianej z okolicy. Wnętrza prezentują autentyczne wyposażenie dawnych chat: meble, naczynia, maszyny oraz stroje ludowe. Zagłębisz się tutaj w ginącym już świecie drewnianej zabudowy, który osobiście bardzo lubię i cenię. Całość osadzona jest w niemal leśnej roślinności, co sprawia, że skansen wydaje się jeszcze bardziej autentyczny. Zobaczysz tu najcenniejsze zabytki architektury drewnianej i kultury ludowej ziemi pszczyńskiej, m.in. najstarszy wśród tutejszych obiektów spichlerz dworski z końca XVIII stulecia, ciekawą, ośmioboczną stodołę czy chałupę z Grzawy, pamiętającą jeszcze pierwsze dekady XIX wieku. Skansen w Pszczynie dostępny jest dla wózków.

Zagroda Wsi Pszczyńskiej w Pszczynie
Zagroda Wsi Pszczyńskiej w Pszczynie
Skansen w Pszczynie
Skansen w Pszczynie
Skansen w Pszczynie
Skansen w Pszczynie

Przy odrobinie szczęścia na terenie skansenu można natknąć się na degustację prawdziwego miodu i nabyć pełen słoiczek tego wybornego wyrobu, a ponadto pogawędzić z pszczelarzem 🙂 Wizyta w Skansenie to zawsze pouczająca i zarazem sentymentalna podróż, bo przecież podobny wystrój pamięta się jeszcze z czasów dziecka, z domu babci... Tuż obok skansenu, w XIX wiecznej karczmie Stary Młyn można popróbować regionalnych potraw, w Parku Zamkowym koniecznie odwiedzić trzeba też słynny Zamek w Pszczynie. Można stąd dojść do niego malowniczym parkiem, mijając wysepkę z Herbaciarnią.Skansen w Pszczynie
Skansen w Pszczynie
Skansen w Pszczynie
Skansen w Pszczynie
Zagroda Wsi Pszczyńskiej w Pszczynie
Zagroda Wsi Pszczyńskiej w Pszczynie

Film o Pszczynie

Skansen pszczyński znalazł się w TOP 5 Pszczyny - polecamy 🙂

Informacje praktyczne

IV-VIII pn-pt 9.00-18.00, sb-nd 9.00-19.00
I, XI, XII 9.00-16.00
II i X 9.00-17.00
III i IX 9.00-18.00
Bilety: normalny 18 zł, ulgowy 15 zł, rodzinny 54 zł
Dzieci do lat 4 gratis
Parking: bezpłatny

Zagroda Wsi Pszczyńskiej
Park Dworcowy, ul. Parkowa, Pszczyna
tel. 32/ 212-99-99, 604-508-718
www.skansen.pszczyna.pl

Noclegi w Pszczynie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zagroda Wsi Pszczyńskiej w Pszczynie
Skansen w Pszczynie
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 44)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024