Skalne Miasto Podzamcza, Anna Piernikarczyk

Skalne Miasto Podzamcza to unikatowy, zwarty zespół kilkunastu ostańców o fantazyjnych kształtach, tworzący swoisty labirynt skalny. Skałki są tu bardzo efektowne, a sterczą u stóp zamku Ogrodzieniec Podzamczu na Jurze. Skalne miasto zdobi najwyższe jurajskie wzniesienie - Górę Janowskiego (515 m n.p.m.), zwane też Wzgórzem Zamkowym.Najbardziej znane i widowiskowe są stojące obok siebie dwie siostrzane skały o dość oryginalnych nazwach - Sfinks i Lalka. Jest też Niedźwiedź. Dotrzeć tu można spod zamku ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną "Przez skalne miasto Podzamcza". Ścieżka jest krótka, ale za to interesująca i widokowa. Można tu nie tylko podziwiać ostańce, ale i piękną panoramę zamku Ogrodzieniec. To świetna atrakcja dla tych, którzy lubią spędzić czas wśród pięknej przyrody, również nieożywionej.

Skalne Miasto Podzamcza

Skałki w Podzamczu licznie przyciągają również amatorów wspinaczki. To często pole ćwiczebne dla początkujących, którzy uczą się wspinaczki pod okiem instruktorów. Obok znajduje się też park linowy AdrenaLinaPark.

Skalne Miasto Podzamcza
ul. Zamkowa, Podzamcze, Ogrodzieniec

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°27'14" N, 19°33'16" E
Śląskie
2019-09-26
2020-01-31 02:02
Zobacz inne osobliwości przyrodnicze
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą