Skalne Miasto Podzamcza
ul. Zamkowa, Podzamcze, Ogrodzieniec

50°27'13" N, 19°33'16" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę przez cały rok
Parking: u okolicznych gospodarzy przy rynku

Skalne miasto u stóp Zamku Ogrodzieniec

Skalne Miasto Podzamcza to unikatowy, zwarty zespół kilkunastu ostańców o fantazyjnych kształtach, tworzący swoisty labirynt skalny. Skałki są tu bardzo efektowne, a sterczą u stóp słynnego zamku OgrodzieniecPodzamczu na Jurze. Skalne miasto zdobi najwyższe jurajskie wzniesienie - Górę Janowskiego (516 m n.p.m.), zwane też Wzgórzem Zamkowym.Najbardziej znane i widowiskowe ostańce Skalnego Miasta Podzamcza to stojące obok siebie dwie siostrzane skały o dość oryginalnych nazwach - Sfinks i Lalka. Jest też Niedźwiedź, Wielbłąd i Okiennik. Do otworu Okiennika dasz radę wejść o własnych siłach, ale już na Niedźwiedzia i kilka innych skał trzeba sprzętu i wyjątkowych umiejętności wspinaczkowych,

Skalne Miasto Podzamcza
Skalne Miasto Podzamcza

Ścieżka przyrodnicza

Do Skalnego Miasta Podzamcza dotrzeć można spod zamku ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną "Przez skalne miasto Podzamcza". Ścieżka jest krótka, ale za to interesująca i widokowa. Warto faktycznie wejść między skałki i trochę je popenetrować 🙂 Można tu nie tylko podziwiać ostańce, ale i piękną panoramę zamku Ogrodzieniec. To świetna atrakcja dla tych, którzy lubią spędzić czas wśród pięknej przyrody, również nieożywionej.

Skałki w Podzamczu licznie przyciągają również amatorów wspinaczki. To często pole ćwiczebne dla początkujących, którzy uczą się wspinaczki pod okiem instruktorów. Obok znajduje się też park linowy AdrenaLinaPark.

Skalne Miasto Podzamcza
Skalne Miasto Podzamcza
Skalne Miasto Podzamcza


Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza Skalne Miasto Podzamcza

Podzamcze noclegi

Podzamcze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-08-04 na
Skalne Miasto Podzamcza to miejsce bardzo piękne, takie jak lubię, skałki, zieleń, a do tego widok na cudny Zamek Ogrodzieniec. Można tu połazikować i powspinać się na własną rękę, albo pod okiem instruktora, już ze sprzętem specjalistycznym :)
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021