Rynek w Nysie

Aktualizacja: 2024-06-12
Nysa Rynek
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Rynek i przyległe ulice to serce Nysy, gdzie każdy turysta kieruje swe pierwsze kroki. Stoją tu zabytkowe kamieniczki, pięknie odrestaurowane. Najstarsze pochodzą z XV wieku, ale od tamtego czasu wielokrotnie były przebudowywane.

Dom Wagi Miejskiej

Na uwagę zasługuje tu Dom Wagi Miejskiej zbudowany na początku XVII wieku w stylu północnego renesansu. Po zniszczeniach wojennych przeszedł gruntowną renowację i dzisiaj prezentuje się wspaniale. Obecnie jest to późnorenesansowo - manierystyczny budynek dwupiętrowy, szczytowy, z arkadowymi podcieniami i fragmentami zewnętrznych polichromii. Wewnątrz mieści się Miejska Biblioteka Publiczna.

Nysa fontanna trytona
Nysa fontanna trytona

Ratusz z wieża widokową w Nysie

Obok Domu Wagi stoi Ratusz z wysoka strzelistą wieżą, zakończoną nowoczesną przeszkloną formą. Na wieży ratuszowej powstał taras widokowy, który przyciąga turystów swoim unikalnym designem i wspaniałymi widokami. Mimo że wieża ta nosi nazwę ratuszowej, nie ma bezpośredniego związku z historycznym ratuszem miasta. Została zbudowana jako prywatna inwestycja w latach 2005-2008, z myślą o stworzeniu nowoczesnego obiektu dla zwiedzających.

Dla wygody odwiedzających, taras widokowy jest dostępny bez potrzeby wspinania się po schodach. Można na niego dotrzeć szybką windą, co czyni go dostępnym dla osób w każdym wieku i o różnej kondycji fizycznej. Z tarasu roztacza się imponująca panorama Nysy, oferując widok na zabytkową architekturę miasta, zielone parki oraz okoliczne krajobrazy.

Nysa - fontanna Trytona
Nysa - fontanna Trytona

Fontanna Trytona

Rynek w Nysie nie byłby kompletny gdyby nie zabytkowa cudna fontanna stojąca już na wylotowej ulicy Brackiej.

Kościół Św. Jakuba

Po drugiej stronie Ratusza wznosi się niezwykle okazała i wspaniała bazylika Św. Jakuba i Św. Agnieszki, która jest symbolem Nysy. Ta gotycka budowla zachwyca swym pięknem i rozmiarami.
 

Nysa Dom Wagi Miejskiej
Nysa Ratusz
 ratusz nysa

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:30–22:30
  • wtorek: 07:30–22:30
  • środa: 07:30–22:30
  • czwartek: 07:30–22:30
  • piątek: 07:30–22:30
  • sobota: 07:30–23:00
  • niedziela: Zamknięte

Noclegi w Nysie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Nysa katedra Św. Jakuba
(4.3 głosów: 31)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 31)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024