Zagłosuj na nas!
Nysa Rynek

Rynek w Nysie

(4.3 głosów: 31)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rynek i przyległe ulice to serce Nysy, gdzie każdy turysta kieruje swe pierwsze kroki. Stoją tu zabytkowe kamieniczki, pięknie odrestaurowane. Najstarsze pochodzą z XV wieku, ale od tamtego czasu wielokrotnie były przebudowywane.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Dom Wagi Miejskiej

Na uwagę zasługuje tu Dom Wagi Miejskiej zbudowany na początku XVII wieku w stylu północnego renesansu. Po zniszczeniach wojennych przeszedł gruntowną renowację i dzisiaj prezentuje się wspaniale. Obecnie jest to późnorenesansowo - manierystyczny budynek dwupiętrowy, szczytowy, z arkadowymi podcieniami i fragmentami zewnętrznych polichromii. Wewnątrz mieści się Miejska Biblioteka Publiczna.

Nysa fontanna trytona
Nysa fontanna trytona

Ratusz w Nysie

Obok Domu Wagi stoi Ratusz z wysoka strzelistą wieżą, zakończoną nowoczesną przeszkloną formą. Na wieżę tę turyści mogą wjechać windą, by podziwiać panoramę miasta.Fontanna Trytona

Rynek w Nysie nie byłby kompletny gdyby nie zabytkowa cudna fontanna stojąca już na wylotowej ulicy Brackiej.

Nysa - fontanna Trytona
Nysa - fontanna Trytona

Kościół Św. Jakuba

Po drugiej stronie Ratusza wznosi się niezwykle okazała i wspaniała bazylika Św. Jakuba i Św. Agnieszki, która jest symbolem Nysy. Ta gotycka budowla zachwyca swym pięknem i rozmiarami.
 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:30–22:30
  • wtorek: 07:30–22:30
  • środa: 07:30–22:30
  • czwartek: 07:30–22:30
  • piątek: 07:30–22:30
  • sobota: 07:30–23:00
  • niedziela: Zamknięte

Rynek w Nysie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Nysy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa Dom Wagi Miejskiej
Nysa Ratusz
 ratusz nysa
Nysa katedra Św. Jakuba
Nysa
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki
50°28'27N, 17°19'60E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021