Nysa Rynek

Rynek w Nysie

(4.3 głosów: 31)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Rynek i przyległe ulice to serce Nysy, gdzie każdy turysta kieruje swe pierwsze kroki. Stoją tu zabytkowe kamieniczki, pięknie odrestaurowane. Najstarsze pochodzą z XV wieku, ale od tamtego czasu wielokrotnie były przebudowywane.Dom Wagi Miejskiej

Na uwagę zasługuje tu Dom Wagi Miejskiej zbudowany na początku XVII wieku w stylu północnego renesansu. Po zniszczeniach wojennych przeszedł gruntowną renowację i dzisiaj prezentuje się wspaniale. Obecnie jest to późnorenesansowo - manierystyczny budynek dwupiętrowy, szczytowy, z arkadowymi podcieniami i fragmentami zewnętrznych polichromii. Wewnątrz mieści się Miejska Biblioteka Publiczna.

Nysa - fontanna Trytona
Nysa - fontanna Trytona

Ratusz w Nysie

Obok Domu Wagi stoi Ratusz z wysoka strzelistą wieżą, zakończoną nowoczesną przeszkloną formą. Na wieżę tę turyści mogą wjechać windą, by podziwiać panoramę miasta.Fontanna Trytona

Rynek w Nysie nie byłby kompletny gdyby nie zabytkowa cudna fontanna stojąca już na wylotowej ulicy Brackiej.

Nysa Dom Wagi Miejskiej
Nysa Ratusz
 ratusz nysa

Kościół Św. Jakuba

Po drugiej stronie Ratusza wznosi się niezwykle okazała i wspaniała bazylika Św. Jakuba i Św. Agnieszki, która jest symbolem Nysy. Ta gotycka budowla zachwyca swym pięknem i rozmiarami.
 Nysa katedra Św. Jakuba

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:30–22:30
  • wtorek: 07:30–22:30
  • środa: 07:30–22:30
  • czwartek: 07:30–22:30
  • piątek: 07:30–22:30
  • sobota: 07:30–23:00
  • niedziela: Zamknięte

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki
50°28'27N, 17°19'60E
07 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację