Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Nysa
Rynki, place i deptaki
rynki
Normalna
Opolskie
2017-04-07
2020-01-28 13:46
50°28'27" N, 17°19'60" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 07:30–22:30
  • wtorek: 07:30–22:30
  • środa: 07:30–22:30
  • czwartek: 07:30–22:30
  • piątek: 07:30–22:30
  • sobota: 07:30–23:00
  • niedziela: Zamknięte

Rynek i przyległe ulice to serce Nysy, gdzie każdy turysta kieruje swe pierwsze kroki. Stoją tu zabytkowe kamieniczki, pięknie odrestaurowane. Najstarsze pochodzą z XV wieku, ale od tamtego czasu wielokrotnie były przebudowywane.Dom Wagi Miejskiej

Na uwagę zasługuje tu Dom Wagi Miejskiej zbudowany na początku XVII wieku w stylu północnego renesansu. Po zniszczeniach wojennych przeszedł gruntowną renowację i dzisiaj prezentuje się wspaniale. Obecnie jest to późnorenesansowo - manierystyczny budynek dwupiętrowy, szczytowy, z arkadowymi podcieniami i fragmentami zewnętrznych polichromii. Wewnątrz mieści się Miejska Biblioteka Publiczna.

Nysa fontanna trytona
Nysa fontanna trytona

Ratusz w Nysie

Obok Domu Wagi stoi Ratusz z wysoka strzelistą wieżą, zakończoną nowoczesną przeszkloną formą. Na wieżę tę turyści mogą wjechać windą, by podziwiać panoramę miasta.

Fontanna Trytona

Rynek w Nysie nie byłby kompletny gdyby nie zabytkowa cudna fontanna stojąca już na wylotowej ulicy Brackiej.

Nysa - fontanna Trytona
Nysa Dom Wagi Miejskiej
Nysa Ratusz


Kościół Św. Jakuba

Po drugiej stronie Ratusza wznosi się niezwykle okazała i wspaniała bazylika Św. Jakuba i Św. Agnieszki, która jest symbolem Nysy. Ta gotycka budowla zachwyca swym pięknem i rozmiarami.
 

 ratusz nysa Nysa katedra Św. Jakuba

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020