Pustynia Błędowska - róża wiatrów

Róża Wiatrów w Kluczach

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Platforma na Pustyni Błędowskiej

Klucze to niewielka miejscowość na cudnej Jurze Krakowsko Częstochowskiej, znana i lubiana za sprawą Pustyni Błędowskiej, którą właśnie tutaj można podziwiać, z fajnie zagospodarowanych punktów widokowych. Jednym z nich jest niedawno powstała Róża Wiatrów - piękna, drewniana platforma wielkich rozmiarów, posadowiona w pobliżu ulicy Bolesławskiej.

Z tej ulicy, w miejscu drogowskazu można spacerkiem około 1 km przejść przez utwardzoną drogę leśną na same piaski Polskiej Sahary. Samochody często podjeżdżają bliżej platformy.

Róża wiatrów w Kluczach
Róża wiatrów w Kluczach


Dla dzieci i piesków

Róża Wiatrów jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu można też ją zwiedzać z małymi dziećmi, bo wózki dają świetnie radę. Również dojście do platformy w suche jest dostępne dla wózków. Sporo tu również piesków na spacerach, bo to urocze miejsce na rodzinny piknik, odpoczynek od miasta i obcowanie z przyrodą.

Wiaty piknikowe

Na platformie są miejsca zadaszone, z ławeczkami. Stanęło też sporo tablic informacyjnych. Z platformy można podziwiać rozległe piaski, ale też zejść na nie. Okolica została odchwaszczona i została głównie roślinność cenna, charakterystyczna dla tego typu obszaru. Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej to miejsce warte polecenia. Widać stąd drugi punkt widokowy w Kluczach - Czubatkę.

Pustynia Błędowska - Róża Wiatrów
Pustynia Błędowska - Róża Wiatrów


Zalety
 • bezpłatny postój
 • ciekawa platforma
 • wiaty piknikowe
 • unikatowa atrakcja jaką jest pustynia
Wady
 • latem dużo ludzi

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

 • poniedziałek: Czynne całą dobę
 • wtorek: Czynne całą dobę
 • środa: Czynne całą dobę
 • czwartek: Czynne całą dobę
 • piątek: Czynne całą dobę
 • sobota: Czynne całą dobę
 • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Róża Wiatrów
ul. Bolesławska, Klucze

GPS: 50°20'9N, 19°32'1E

Róża Wiatrów w Kluczach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kluczy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Klucze noclegi

Klucze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pustynia Błędowska
Pustynia Błędowska
Pustynia Błędowska
Czubatka w Kluczach widziana z Róży Wiatrów
Dojście do Róży Wiatrów z ulicy Bolesławskiej
50°20'9N, 19°32'1E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022