Pustynia Błędowska - róża wiatrów

Róża Wiatrów w Kluczach

(4.5 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Platforma na Pustyni Błędowskiej

Klucze to niewielka miejscowość na cudnej Jurze Krakowsko Częstochowskiej, znana i lubiana za sprawą Pustyni Błędowskiej, którą właśnie tutaj można podziwiać, z fajnie zagospodarowanych punktów widokowych. Jednym z nich jest niedawno powstała Róża Wiatrów - piękna, drewniana platforma wielkich rozmiarów, posadowiona w pobliżu ulicy Bolesławskiej.Z tej ulicy, w miejscu drogowskazu można spacerkiem około 1 km przejść przez utwardzoną drogę leśną na same piaski Polskiej Sahary. Samochody często podjeżdżają bliżej platformy.

Róża wiatrów w Kluczach
Róża wiatrów w Kluczach

Dla dzieci i piesków

Róża Wiatrów jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu można też ją zwiedzać z małymi dziećmi, bo wózki dają świetnie radę. Również dojście do platformy w suche jest dostępne dla wózków. Sporo tu również piesków na spacerach, bo to urocze miejsce na rodzinny piknik, odpoczynek od miasta i obcowanie z przyrodą.Wiaty piknikowe

Na platformie są miejsca zadaszone, z ławeczkami. Stanęło też sporo tablic informacyjnych. Z platformy można podziwiać rozległe piaski, ale też zejść na nie. Okolica została odchwaszczona i została głównie roślinność cenna, charakterystyczna dla tego typu obszaru. Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej to miejsce warte polecenia. Widać stąd drugi punkt widokowy w Kluczach - Czubatkę.

Pustynia Błędowska - Róża Wiatrów
Pustynia Błędowska - Róża Wiatrów
Zalety
 • bezpłatny postój
 • ciekawa platforma
 • wiaty piknikowe
 • unikatowa atrakcja jaką jest pustynia
Wady
 • latem dużo ludzi
Pustynia Błędowska
Pustynia Błędowska
Pustynia Błędowska
Czubatka w Kluczach widziana z Róży Wiatrów
Dojście do Róży Wiatrów z ulicy Bolesławskiej

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

 • poniedziałek: Czynne całą dobę
 • wtorek: Czynne całą dobę
 • środa: Czynne całą dobę
 • czwartek: Czynne całą dobę
 • piątek: Czynne całą dobę
 • sobota: Czynne całą dobę
 • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Róża Wiatrów
ul. Bolesławska, Klucze

GPS: 50°20'9N, 19°32'1E

Klucze noclegi

Klucze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°20'9N, 19°32'1E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Róża Wiatrów w Kluczach na blogu

Na spacer do lasu? Ciekawe miejscówki województwa śląskiego

Od dzisiaj czyli 20 kwietnia 2020 wolno nam znów spacerować, jeździć na rowerze, biegać i uprawiać inne formy rekreacji, oczywiście z zachowaniem ostrożności, w maseczkach i z dala od innych ludzi. Tylko tyle nam trzeba, tłumy to zdecydowanie nie moja bajka, ale bez spacerów na łonie natury trudno mi żyć. 

Jeśli masz podobnie, polecam Ci dzisiaj piękne miejsca w województwie śląskim, które mogą stać się aktualnie świetnym miejscem Twojej rekreacji. Niektóre są bardzo mało znane wcale nie musisz się przejmować zgromadzeniami, inne są bardziej popularne, ale na tyle rozległe, że można zachować bezpieczną odległość i cieszyć się urokami przyrody i świeżego powietrza. Jako mama rocznej córeczki przy każdej atrakcji zamieściłam informację, czy możliwe jest poruszanie się wózkiem czy w grę wchodzi tylko nosidło lub chusta.

01 maj 2020 17:31
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021