Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Róża Wiatrów
ul. Bolesławska, Klucze

50°20'9" N, 19°32'1" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
 • poniedziałek: Czynne całą dobę
 • wtorek: Czynne całą dobę
 • środa: Czynne całą dobę
 • czwartek: Czynne całą dobę
 • piątek: Czynne całą dobę
 • sobota: Czynne całą dobę
 • niedziela: Czynne całą dobę

Platforma na Pustyni Błędowskiej

Klucze to niewielka miejscowość na cudnej Jurze Krakowsko Częstochowskiej, znana i lubiana za sprawą Pustyni Błędowskiej, którą właśnie tutaj można podziwiać, z fajnie zagospodarowanych punktów widokowych. Jednym z nich jest niedawno powstała Róża Wiatrów - piękna, drewniana platforma wielkich rozmiarów, posadowiona w pobliżu ulicy Bolesławskiej.Z tej ulicy, w miejscu drogowskazu można spacerkiem około 1 km przejść przez utwardzoną drogę leśną na same piaski Polskiej Sahary. Samochody często podjeżdżają bliżej platformy.

Róża wiatrów w Kluczach
Róża wiatrów w Kluczach

Dla dzieci i piesków

Róża Wiatrów jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu można też ją zwiedzać z małymi dziećmi, bo wózki dają świetnie radę. Również dojście do platformy w suche jest dostępne dla wózków. Sporo tu również piesków na spacerach, bo to urocze miejsce na rodzinny piknik, odpoczynek od miasta i obcowanie z przyrodą.

Wiaty piknikowe

Na platformie są miejsca zadaszone, z ławeczkami. Stanęło też sporo tablic informacyjnych. Z platformy można podziwiać rozległe piaski, ale też zejść na nie. Okolica została odchwaszczona i została głównie roślinność cenna, charakterystyczna dla tego typu obszaru. Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej to miejsce warte polecenia. Widać stąd drugi punkt widokowy w Kluczach - Czubatkę.

Pustynia Błędowska - Róża Wiatrów
Pustynia Błędowska


Zalety
 • bezpłatny postój
 • ciekawa platforma
 • wiaty piknikowe
 • unikatowa atrakcja jaką jest pustynia
Wady
 • latem dużo ludzi
Pustynia Błędowska Pustynia Błędowska Czubatka w Kluczach widziana z Róży Wiatrów Dojście do Róży Wiatrów z ulicy Bolesławskiej

Klucze noclegi

Klucze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020