Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Restauracja i hotel Poziom 511 w Podzamczu

Hotel Poziom 511 w Podzamczu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Restauracja i hotel Poziom 511 w popularnym Podzamczu na Jurze Krakowsko Częstochowskiej to bardzo ciekawy obiekt, z jednej strony pyszna restauracja i nowoczesny, 4-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej architekturze, z drugiej jednak strony miejsce z przeszłością. Hotel ten powstał w obecnej formie w 2012 roku, na miejscu dawnego schroniska turystycznego, które od lat nie funkcjonowało i straszyło swym wyglądem na Górze Janowskiego - najwyższym wzniesieniu Jury, na którym też stoi od wieków słynny Zamek Ogrodzieniec. Właśnie od wzniesienia wzięła się nazwa hotelu, bowiem jego wysokość to około 511 metrów n.p.m. (różne źródła podają różne wysokości oscylujące jednak na podobnym poziomie). Dwa razy zmieniano projekt planowanego hotelu, tak aby był atrakcyjny dla turystów, a zarazem spełniał warunki tego miejsca, bowiem hotel musiał mieć niską zabudowę i taki projekt, by nawet z pewnej odległości nie był widoczny w krajobrazie razem z Zamkiem.

Hotel Poziom 511 w Podzamczu
Hotel Poziom 511 w Podzamczu

Ostaniec w hotelu

Nie mógł też być oczywiście naruszony w żaden sposób sam krajobraz czy przyroda i tutaj niecodzienna ciekawostka, aby nie likwidować ostańca skalnego, został on ciekawie wkomponowany w bryłę hotelu, tak że jego część widoczna jest na zewnątrz, zaś fragment znajduje się w środku budowli. 

Hotel Poziom 511 w Podzamczu
Hotel Poziom 511 w Podzamczu

Restauracja Poziom 511

W obiekcie Poziom 511 Design Hotel & SPA na turystów czeka pyszna restauracja rekomendowana przez żółty przewodnik Gault & Millau, z pięknie serwowanymi daniami oraz z kartą win polskich i lokalnych piw z Browaru Jurajskiego. Przy restauracji powstał kącik zabaw dla dzieci. Hotel oferuje też luksusową strefa Spa oraz duży basen z jacuzzi. Wokół hotelu tu i ówdzie sterczą białe skalne ostańce, będące częścią Skalnego Miasta Podzamcza. Można stąd przejść pieszo wśród skał około 300 m do ruin zamku lub naokoło przejechać samochodem do centrum Podzamcza. Pieszo szlakiem czerwonym to zaledwie 3 minuty i znajdziesz się pod najbardziej okazałym zamkiem na Jurze!

Restauracja hotelowa
Restauracja hotelowa
Hotel Poziom 511 w Podzamczu
Hotel Poziom 511 w Podzamczu
Przejście na zamek
Przejście na zamek
Hotel Poziom 511 w Podzamczu
Hotel Poziom 511 w Podzamczu

 

Informacje praktyczne

Czynne cały rok całą dobę
Parking płatny
Przejdziesz pieszo stąd na zamek w 3 minuty

Poziom 511 Design Hotel & SPA
ul. Bonerów, Podzamcze
tel. 32/ 746-28-00, 602-752-171
www.poziom511.com

Noclegi w Jurze Krakowsko Częstochowskiej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Basen hotelowy
Widok z hotelu
Hotel Poziom 511 w Podzamczu
Hotel Poziom 511 w Podzamczu
(5 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Karl
Super miejsce, polecam każdemu. Obsługa miła jedzenie super
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024