Ratusz w Gliwicach

Ratusz w Gliwicach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.8

Pierwszy Ratusz w Gliwicach wybudowano już w XIII wieku. Stał w tym samym miejscu, co dzisiejszy, pośrodku gliwickiego Rynku. 200 lat później, w XV stuleciu, powstał obecny Ratusz. Do dziś w jego piwnicach widać pozostałości zabytkowych, XIII-wiecznych fundamentów dawnej budowli. Obecny wygląd Ratusza to efekt rozbudowy i przebudowy, po licznych zniszczeniach i pożarach, które nie oszczędzały tej budowli. Gliwicki Ratusz jest czterokondygnacyjny, z ciekawymi głębokimi podcieniami. Powstał w stylu klasycystycznym, na planie kwadratu. Wieńczy go wieża zegarowa nakryta hełmem z ciekawą latarnią. Reprezentacyjne, odnowione wnętrza Ratusza pełnią rolę Auli sesyjnej Rady Miasta. Znajduje się tu również sala ślubów USC.

Gliwice ratusz
Gliwice ratusz

Informacje praktyczne

Ratusz Miejski
Rynek, GliwiceNoclegi w Gliwicach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

(3.8 głosów: 32)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.8 głosów: 32)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024