Poleski Park Narodowy znajduje się na wschodnich krańcach Polski, pomiędzy Lublinem i Chełmem, nieco na północ od tych miejscowości.
Teren Parku w połowie porośnięty jest lasami, najpowszechniejsze są tu lasy brzozowe, sosnowe oraz olchowe. W Parku występuję ponad 1000 gatunków roślin naczyniowych. Zwierzęta reprezentowane są przez około 200 gatunków ptaków, 48 gatunków ssaków oraz 20 gatunków gadów i płazów. Spośród ptaków występują tu przede wszystkim żurawie, które są symbolem Parku, a także perkozy dwuczubowe, wodniczki, gęsi gęgawy, czaple siwe i kormorany. Bardzo licznie reprezentowana w lasach jest sarna, która występuje w ilości ponad 800 osobników. W parku występuje tez rzadki w Polsce żółw błotny.
Turyści mogą zwiedzać Park korzystając z jednego z sześciu wyznaczonych szlaków turystycznych, szlaku rowerowego i konnego. Na ścieżkach ustawione są tablice informacyjne, przygotowane są punkty widokowe oraz kładki umożliwiające przejście terenów podmokłych.
Warto też odwiedzić Muzeum Poleskiego Parku Narodowego w Załuczu Starym. Ten Ośrodek Edukacyjny składa się z Muzeum, wiaty muzealnej, ścieżki "Żółwik" z oczkiem wodnym oraz Ośrodka Rehabilitacji zwierząt z wolierą dla ptaków i wybiegiem dla ssaków. Są też zadaszenia i miejsca na ognisko dla turystów.
Poleski Park Narodowy - Dyrekcja
ul. Lubelska 3a, Urszulin
tel. 82/ 571-30-71
www.poleskipn.pl
Muzeum PPN-u
Załucz Stary
tel. 82/ 571-30-72
Chełm to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.