Platformy widokowe na lotnisku w Pyrzowicach

Platformy widokowe na lotnisku w Pyrzowicach

Platformy widokowe
Pyrzowice
ul. Leśna, Ożarowice

50°28'25" N, 19°6'21" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Świetną inicjatywą lotniska w Pyrzowicach są punkty widokowe z platformami spotterskimi, które pozwalają podglądać i fotografować ruch lotniczy. Jedna z nich znajduje się w Ożarowicach przy ulicy Leśnej, po zachodniej stronie portu i jest to platforma dla pasa 09. Druga na wschodnich krańcach to platforma dla pasa 27. Obie stalowe platformy mają 9 metrów długości, 2,5 metra szerokości i 2,5 metra wysokości. Mogą pomieścić 25 osób.Katowice Airport wybudowało platformy w części ogólnodostępnej portu. Platforma 09 ma charakter typowo obserwacyjny, znakomicie widać z niej płytę postojową przed terminalami oraz starty i lądowania. Samoloty przelatują tu kilkadziesiąt metrów ponad platformą, tu czuje się moc. Niestety większość dnia platforma znajduje się pod słońce, także zdjęcia są tu utrudnione. 

Platforma widokowa Pyrzowice
Platforma widokowa Pyrzowice

Platforma 27 zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części lotniska przy płycie do odladzania statków powietrznych, drogach kołowania Echo 0 i Tango oraz w pobliżu progu pasa 27. I to jest optymalna lokalizacja pod planespotting, tutaj zdjęcia zrobić znacznie łatwiej.

Górny Śląsk noclegi

Górny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021