Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Platformy widokowe na lotnisku w Pyrzowicach

Platforma widokowa w Pyrzowicach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Świetną inicjatywą lotniska w Pyrzowicach są punkty widokowe z platformami spotterskimi, które pozwalają podglądać i fotografować ruch lotniczy. Jedna z nich znajduje się w Ożarowicach przy ulicy Leśnej, po zachodniej stronie portu i jest to platforma dla pasa 09. Druga na wschodnich krańcach to platforma dla pasa 27. Obie stalowe platformy mają 9 metrów długości, 2,5 metra szerokości i 2,5 metra wysokości. Mogą pomieścić 25 osób.

Katowice Airport wybudowało platformy w części ogólnodostępnej portu. Platforma 09 ma charakter typowo obserwacyjny, znakomicie widać z niej płytę postojową przed terminalami oraz starty i lądowania. Samoloty przelatują tu kilkadziesiąt metrów ponad platformą, tu czuje się moc. Niestety większość dnia platforma znajduje się pod słońce, także zdjęcia są tu utrudnione. 

Platforma widokowa Pyrzowice
Platforma widokowa Pyrzowice

Platforma 27 zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części lotniska przy płycie do odladzania statków powietrznych, drogach kołowania Echo 0 i Tango oraz w pobliżu progu pasa 27. I to jest optymalna lokalizacja pod planespotting, tutaj zdjęcia zrobić znacznie łatwiej.

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Platformy widokowe
Pyrzowice
ul. Leśna, Ożarowice

Noclegi w Górnym Śląsku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(4 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024