Platformy widokowe na lotnisku w Pyrzowicach

Platforma widokowa w Pyrzowicach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Świetną inicjatywą lotniska w Pyrzowicach są punkty widokowe z platformami spotterskimi, które pozwalają podglądać i fotografować ruch lotniczy. Jedna z nich znajduje się w Ożarowicach przy ulicy Leśnej, po zachodniej stronie portu i jest to platforma dla pasa 09. Druga na wschodnich krańcach to platforma dla pasa 27. Obie stalowe platformy mają 9 metrów długości, 2,5 metra szerokości i 2,5 metra wysokości. Mogą pomieścić 25 osób.

Katowice Airport wybudowało platformy w części ogólnodostępnej portu. Platforma 09 ma charakter typowo obserwacyjny, znakomicie widać z niej płytę postojową przed terminalami oraz starty i lądowania. Samoloty przelatują tu kilkadziesiąt metrów ponad platformą, tu czuje się moc. Niestety większość dnia platforma znajduje się pod słońce, także zdjęcia są tu utrudnione. 

Platforma widokowa Pyrzowice
Platforma widokowa Pyrzowice


Platforma 27 zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części lotniska przy płycie do odladzania statków powietrznych, drogach kołowania Echo 0 i Tango oraz w pobliżu progu pasa 27. I to jest optymalna lokalizacja pod planespotting, tutaj zdjęcia zrobić znacznie łatwiej.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Platformy widokowe
Pyrzowice
ul. Leśna, Ożarowice

GPS: 50°28'25N, 19°6'21E

Górny Śląsk noclegi

Górny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Górny Śląsk
Normalna
dla rodziny czynne cały rok wstęp bezpłatny
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 3)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024