Brzeg
Parki miejskie
parki
Normalna
Opolskie
2015-03-24
2020-01-28 13:46
50°51'53" N, 17°28'2" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Nadodrzański to piękny park rozciągający się, jak nazwa wskazuje, nad rzeką Odrą w Brzegu. Park otacza Zamek Piastów Śląskich, a powstał pod koniec XIX wieku w miejscu zasypanej fosy. Dziś stanowi Obszar Natura 2000.W Parku Nadodrzańskim napotkamy fragment wału obronnego z zabytkową Bramą Odrzańską. Prócz pospolitych roślin porastają tu ciekawe gatunki drzew i krzewów, urozmaicające spacer po alejkach.

Park Nadodrzański

Park Nadodrzański
Bulwary nad Odrą, Brzeg

Brama Odrzańska Marina w Brzegu
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020